Ekstraklasa. Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2:2

29/10/2018, 19:15 GMT+1

Wisła Kraków dwukrotnie obejmowała prowadzenie na swoim stadionie z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarzom zwycięstwo uciekło, bo rywale w końcówce strzelili gola na 2:2.

Punkt gościom uratował Alexander Christovao. To on w 85. minucie wykorzystał dośrodkowanie prawego defensora Michaela Heinlotha. Napastnik z Angoli wcześniej trafił w minucie 55., gdy pognał z piłką w pole karne. Jego strzał próbował zatrzymać jeszcze obrońca Wisły Maciej Sadlok. Nieskutecznie.
Zagłębie wybrnęło z tarapatów, choć sytuacja beniaminka wciąż jest zła. Drużyna leży na dnie tabeli. Misji ratowania ekstraklasy podjął się Litwin Valdas Ivanauskas, który zastąpił Dariusza Dudka. 52-letni szkoleniowiec od razu zaznaczył, że utrzymanie jest w zasięgu jego piłkarzy. W debiucie rozbił 3:1 Miedź Legnicę, w poniedziałkowy wieczór wywiózł cenny remis z Krakowa.

Arbiter zmienił decyzję

Zwłaszcza że beniaminek musiał gonić wynik. Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą. W kontrowersyjnych okolicznościach. W polu karnym doszło do starcia Piotra Polczaka z Paweł Brożkiem. Ten drugi, snajper Wisły, upadł. Sędzia Tomasz Kwiatkowski uznał to za symulowanie i pokazał mu żółtą kartkę, ale zaraz zabrał się za analizowanie sytuacji w powtórkach. I zmienił decyzję. Rzut karny wykorzystał Dawid Kort.
W 81. minucie drugi cios zadał Jesus Imaz, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Hiszpan strzela ostatnio jak natchniony. W trzech meczach uzbierał pięć bramek. Łącznie ma ich sześć.
Zagłębie jednak odpowiedziało, więc krakowianie nie wskoczyli na podium. W tabeli zajmują czwarte miejsce.
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
Bramki: Dawid Kort (45. - karny), Jesus Imaz (81.) - Alexandre Cristovao (55.), (85.)
Wisła Kraków: Mateusz Lis – Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak – Rafał Boguski, Vullnet Basha, Dawid Kort (84. Zoran Arsenic), Kamil Wojtkowski (70. Jesus Imaz), Martin Kostal – Paweł Brożek (63. Zdenek Ondrasek).
Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Arkadiusz Jędrych, Piotr Polczak, Patrik Mraz - Konrad Wrzesiński, Bartłomiej Babiarz, Adam Banasiak (93. Dejan Vokic), Szymon Pawłowski, Zarko Udovicic (85. Junior Torunarigha) - Alexandre Cristovao (95. Giacomo Mello).
Autor: kz / Źródło: sport.tvn24.pl