Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:1

01/12/2017, 21:22 GMT+1

W piątek wystartowała 18. kolejka piłkarskiej ekstraklasy. W dwóch rozegranych spotkaniach nie zawiedli gospodarze. Jagiellonia Białystok pokonała 1:0 Pogoń Szczecin, a Lechia Gdańsk 3:1 Śląsk Wrocław.

Mecz w Białymstoku nie stał na wysokim poziomie. W grze obu drużyn brakowało płynności, mnożyły się niecelne podania, ale na pewno nie brakowało w nim walki.
Jedynego gola kibice zobaczyli bardzo szybko, bo już w dziewiątej minucie. Przemysław Frankowski odebrał piłkę Nunesowi (goście protestowali przekonani, że skrzydłowy Jagiellonii faulował), zagrał ją w pole karne, a Cillian Sheridan sprytnym strzałem piętą w długi róg zdobył bramkę. To pierwszy gol Irlandczyka od 13 sierpnia.

Portugalski pojedynek na gole

Na swoim boisku skuteczniejsza była Lechia. Ale kto wie jak zakończyłoby się jej spotkanie ze Śląskiem, gdyby nie Dusan Kuciak. Bramkarz gospodarzy na początku spotkania obronił rzut karny egzekwowany przez Marcina Robaka. Słowak uratował swój zespół i tym samym przerwał serię snajpera wrocławian, który z jedenastu metrów nie mylił się wcześniej dwadzieścia razy z rzędu.
Lechia objęła prowadzenie jeszcze przed przerwą za sprawą Marco Paixao, któremu asystował z rzutu wolnego Sławomir Peszko. Po zmianie stron dorzuciła kolejnego gola, skuteczny tym razem okazał się drugi z braci - Flavio, wykorzystując karnego.
Portugalski pojedynek byłych graczy wrocławskiego klubu, trwał w najlepsze, bo dziesięć minut przed końcem drugą bramkę na swoim koncie zapisał Marco. Podawał mu...Flavio.
Podwyższając prowadzenie lechiści mocno się rozluźnili. Efekt? Szybko stracony gol. Trafienie Łukasza Madeja okazało się jednak wszystkim na co było stać gości.
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Cillian Sheridan (9).
Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski (83. Karol Świderski), Arvydas Novikovas (69. Martin Pospisil), Fedor Cernych - Cillian Sheridan (90+3. Bartosz Kwiecień).
Pogoń: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Lasza Dwali, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Kamil Drygas, Tomasz Hołota (68. Dawid Kort) - Spas Delew, Marcin Listkowski (83. Dariusz Formella), Adam Frączczak (79. Adam Gyurcso) - Łukasz Zwoliński.
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Marco Paixao (40), 2:0 Flavio Paixao (55-karny), 3:0 Marco Paixao (80), 3:1 Łukasz Madej (82).
Lechia: Dusan Kuciak - Mato Milos, Joao Nunes, Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Simeon Sławczew, Daniel Łukasik, Milos Krasić (79. Romario Balde), Sławomir Peszko (89. Joao Oliveira) - Marco Paixao (83. Grzegorz Kuświk).
Śląsk: Jakub Słowik - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Konrad Poprawa, Augusto - Sito Riera, Igors Tarasovs (90+1. Sebastian Bergier), Michał Chrapek (70. Adrian Łyszczarz), Kamil Vacek, Jakub Kosecki (80. Łukasz Madej) - Marcin Robak.
Autor: TG / Źródło: sport.tvn24.pl