Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin: wynik i relacja - Bundesliga

16/10/2021, 15:43 GMT+2

Hertha Berlin wygrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2:1 w 8. kolejce Bundesligi. Reprezentant Polski Krzysztof Piątek po raz pierwszy w sezonie wybiegł w podstawowym składzie. Jego bilans? Dwie zmarnowane okazje do strzelenia gola. W innym meczu Borussia Dortmund pokonała FSV Mainz 3:1 i awansowała na fotel lidera. Bohaterem BVB był Erling Haaland.

Piątek w maju złamał kostkę, a przez kontuzję musiał opuścić Euro 2020. Teraz powoli wraca do dawnej dyspozycji. W sobotę wystąpił w swoim trzecim meczu w Bundeslidze. W poprzednim spotkaniu z SC Freiburg wszedł na boisku w drugiej połowie i strzelił gola (Hertha przegrała 1:2). Tym razem zaczął mecz w pierwszym składzie. Bramki jednak nie zdobył, choć były ku temu świetne okazje.

Piątek nie nastawił celownika

Mecz zaczął się doskonale dla Herthy. Już w 7. minucie Czech Vladimir Darida idealnie dośrodkował na głowę Marco Richtera, Niemiec tylko musnął piłkę, a ta wpadła do bramki.
Berlińczycy byli bardzo groźni z kontry. Jedną z nich mógł na gola zamienić Piątek. W 17. minucie polski napastnik spróbował szczęścia uderzeniem tzw. szczupakiem. Strzelał z ok. 10 metrów. Trafił prosto w bramkarza.
Jeszcze lepszą okazję Piątek miał przed przerwą. Wówczas piłka trafiła pod jego nogi po błędzie Makoto Hasebe. W tej sytuacji wystarczyło tylko skierować futbolówkę w światło bramki, a tymczasem Polak nie trafił czysto z woleja i przestrzelił. Po tym pudle mógł tylko chwycić się za głowę.
Po godzinie gry Piątek został zmieniony. Chwilę później na 2:0 po błyskawicznej kontrze podwyższył Holender Jurgen Ekkelenkamp. Gospodarze strzelili jeszcze gola honorowego (rzut karny wykorzystał Goncalo Paciencia). Eintracht, który niedawno potrafił ograć Bayern Monachium, tym razem stracił trzy punkty po 22 meczach bez porażki na własnym stadionie.
Od 73. minuty na boisku był 21-letni polski napastnik Herthy Dennis Jastrzemski. Miał też swoją szansę na gola, ale jej nie wykorzystał.

Pewna wygrana Borussii

W innym spotkaniu Borussia Dortmund zasłużenie pokonała FSV Mainz 3:1. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się już w 3. minucie Marco Reus. Drugą bramkę zdobył wracający do składu po kontuzji Erling Haaland. Norweg trafił z rzutu karnego w 54. minucie. Drugi raz skierował piłkę do siatki w czwartej doliczonej minucie gry.
Dzięki tym bramkom młody napastnik BVB wyszedł na czoło klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Haaland zgromadził na koncie dziewięć goli, a drugi Robert Lewandowski - siedem. Kapitan reprezentacji Polski ma przed sobą niedzielne starcie z Bayerem w Leverkusen.
W 87. minucie jedynego gola dla Mainz w meczu strzelił Jonathan Burkardt.
Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki Bundesligi:Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 2:1
Borussia Dortmund - FSV Mainz 3:1
Union Berlin - VfL Wolfsburg 2:0
Furth - Bochum 0:1
SC Freiburg - RB Lipsk 1:1
Autor: dasz/twis / Źródło: eurosport.pl