Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja - Bundesliga

20/02/2021, 16:41 GMT+1

Bayern Monachium był w tarapatach od początku. Wydawało się, że z czasem z nich wybrnie, ale ostatecznie przegrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:2. Tego jedynego gola dla mistrzów Niemiec wbił Robert Lewandowski.

Gospodarze nie czekali na ruch Bayernu, w sobotnie popołudnie zaatakowali od razu. W 4. minucie groźnie uderzył Amin Younes. Pomocnik Eintrachtu dopiero się rozkręcał. To on, w minucie 12., rozpoczął akcję, po której padł pierwszy gol. Do siatki trafił Daichi Kamada po podaniu Filipa Kosticia.
Monachijczycy długo nie potrafili się otrząsnąć. Rozochocony Younes próbował nawet przelobować Neuera, ale pomylił się. W 31. minucie znalazł sposób na bramkarza gości. Efektownym strzałem z pola karnego nie dał mu żadnych szans. Wcześniej nie zdołał go zatrzymać obrońca Niklas Suele.
Było 2:0, a mogło być i 3:0 do przerwy, ale Neuer ocalił Bayern od katastrofy. Z trudem odbił strzał Almamy'ego Toure. A goście? Maxim Choupo-Moting z kilku metrów uderzył piętą, obok bramki. Była to najgroźniejsza sytuacja mistrzów Niemiec w tej części gry.

Lewandowski obudził Bayern

Bayern wziął się do pracy dopiero w drugiej połowie. Kilku rywali przedryblował Leroy Sane i wyłożył piłkę Lewandowskiemu w 53. minucie. To była formalność i gol numer 26 w sezonie Polaka, który w sobotę miał zmierzyć się z Andre Silvą. Portugalski napastnik Eintrachtu, który uzbierał do tej pory 18 bramek i jest współliderem klasyfikacji strzelców, nie mógł odpowiedzieć. Powaliła go kontuzja pleców.
Monachijczycy na dobre przejęli inicjatywę, momentami wręcz dominowali na boisku, ale efektu nie było żadnego. Straty próbowali odrobić między innymi Leon Goretzka, Kingsley Coman, Lewandowski czy Suele.
Upragnionego gola nie udało się strzelić, a gości mógł w samej końcówce dobić jeszcze Kostić.

W takich okolicznościach ekipa z Bawarii doznała trzeciej porażki w rozgrywkach. Pędzący w tym roku Eintracht odniósł już ósme zwycięstwo, a piąte z rzędu. Z dorobkiem 42 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
Liderem jest Bayern, który uzbierał o siedem punktów więcej.