Eibar - FC Barcelona: wynik i relacja - La Liga

19/10/2019, 12:51 GMT+2

Przynajmniej do sobotniego wieczora piłkarze Barcelony będą na czele tabeli Primera Division. To efekt wyjazdowego zwycięstwa w 9. kolejce z Eibarem 3:0.

Mecz na stadionie Ipurua zapowiadany był jako pojedynek dwóch najbardziej doświadczonych trenerów w lidze hiszpańskiej. Jose Luis Mendilibar i Ernesto Valverde łącznie mieli na koncie 800 meczów (trener Eibar 368, Barcelony - 432).
Gospodarzom, którzy na własnym stadionie ogrywali już niejeden wielki klub, w pięciu poprzednich spotkaniach nie udało się pokonać Blaugrany. Nie zmieniło się to w sobotnie popołudnie.

Sami wzięli sprawy w swoje ręce

Wprawdzie piłkarze Eibar odważnie zaczęli, jednak finalizacja akcji była, mówiąc delikatnie, do poprawki. Może coś na ten temat powiedzieć Pedro Leon, który zaprzepaścił dwie okazje dla gospodarzy. Zemściły się one w 13. minucie. Francuski obrońca Clement Lenglet zagrał długą piłkę do swego rodaka Antoine'a Griezmanna, który wykorzystał potknięcie się Pablo De Blasisa i nie pomylił się w stuprocentowej sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, choć Katalończycy mieli jeszcze kilka niezłych okazji. Najlepszą zmarnował po pół godzinie gry Leo Messi. Argentyńczyk, który strzelił zespołom prowadzonym przez trenera Mendilibara 24 gole, próbował mijać bramkarza Marko Dmitrovicia, ale ten wygarnął mu piłkę spod nóg.
Niedługo po przerwie lider Barcy mógł zaliczyć ładną asystę przy bramce Luisa Suareza. W momencie podania Urugwajczyk był jednak na minimalnym spalonym i sędzia anulował gola.
Messi dopiął swego w 58. minucie. Zanim umieścił piłkę w siatce, w akcji udział wzięli Suarez i Griezmann. "Tercet MSG" - jak określają go hiszpańskie media - miał też udział przy trzecim trafieniu przyjezdnych. Messi podążył za piłką po znakomitym podaniu Griezmanna, mógł strzelać, ale wolał wystawić futbolówkę Suarezowi. Ten się nie pomylił - 3:0!

Dla Dumy Katalonii to czwarte zwycięstwo z rzędu. Chociaż piłkarze Valverde słabo rozpoczęli sezon, już teraz awansowali na pierwszą lokatę. Pozostaną na niej, jeśli wieczorem Real Madryt nie pokona Realu Mallorca.