Dziewiąty gol Karola Świderskiego w lidze greckiej

05/01/2020, 08:17 GMT+1

Kibice PAOK-u nie będą miło wspominać ostatnich derbów Salonik. Lider greckiej Super League przegrał w sobotę na boisku Arisu 2:4. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił dla gości Karol Świderski.

Były zawodnik Jagiellonii Białystok wykazał się czujnością w 10. minucie. Z dystansu mocny strzał oddał Dimitris Pelkas. Błąd popełnił bramkarz rywali Julian, z czego skorzystał Świderski, który z bliska umieścił piłkę w siatce.
Polak zdobył dziewiątą ligową bramkę w tym sezonie i jest najskuteczniejszym piłkarzem PAOK-u.
Odpowiedź Arisu była piorunująca. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wyrównał Daniel Larsson, a na 2:1 w 41. minucie trafił Fran Velez. Po zmianie stron miejscowi dorzucili kolejne dwa trafienia (gole Lindsaya Rose’a i Sachy). PAOK zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Udało się to w 77. minucie za sprawą Leo Matosa.

Zmiana lidera?

Była to pierwsza porażka PAOK-u w trwających rozgrywkach Super League. W tej sytuacji jedyną drużyną bez przegranej pozostał Olympiakos. Zespół z Pireusu w niedzielę podejmie Panathinaikos. Jeśli gospodarze wygrają prestiżowe spotkanie, to przeskoczą PAOK w tabeli i zostaną liderem.
Autor: Kali/dasz / Źródło: eurosport.pl