Dynamo Kijów odpadło z Club Brugge w 3. rundzie el. Ligi Mistrzów

13/08/2019, 19:51 GMT+2

Przygoda Tomasza Kędziory w tegorocznej Lidze Mistrzów skończyła się na 3. rundzie eliminacyjnej. Dynamo Kijów z Polakiem w składzie po niesamowitych emocjach w końcówce zremisowało 3:3 z Club Brugge i wskutek porażki 0:1 w pierwszym spotkaniu odpadło z rozgrywek.

Tydzień wcześniej w Brugii nie było tak efektownie jak we wtorek w Kijowie, padła wówczas tylko jedna bramka, zdobyta przez belgijską ekipę. Kluczowe, jak się okazało po meczu rewanżowym było to, że drużyna z Ukrainy nie była w stanie strzelić choćby jednego gola na wyjeździe. Ich rywalom z kolei przychodziło to z wielką łatwością.

Cios za cios

Od pierwszej do ostatniej minuty na Stadionie Olimpijskim wtorkowy mecz był wymianą ciosów. Dynamo wychodziło na prowadzenie, Club Brugge odpowiadał. I tak trzykrotnie.
Na gola Witalija Bujalskiego z pierwszej połowy tuż przed przerwą odpowiedział Simon Deli. Dynamo szybko zareagowało. W 50. minucie na 2:1 trafił Wołodymyr Szepelew. Gospodarze z wielkim impetem zaatakowali. Przy takim wyniku kolejny gol dawał im awans. Niestety dla nich, nadziali się na jedną z kontr gości.
Dwie minuty przed końcem gola dla przyjezdnych strzelił Ruud Vormer. To oznaczało, że miejscowi potrzebują dwóch bramek, aby wyeliminować przeciwników.

Sześć bramek, dwie czerwone kartki

Dynamo nie zrezygnowało. W 92. minucie samobójczego gola strzelił obrońca gości Brandon Mechele. Pojawił się cień szansy dla kijowian. Trzy minuty później fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki zaprzepaścił wysiłki gospodarzy. Z prezentu skorzystał Lois Openda i przypieczętował promocję ekipy z Bruggi.
Obiie drużyny kończyły mecz w osłabieniu. Czerwone kartki otrzymali Mykyta Burda w Dynamie oraz Percy Tau w Club Brugge.
Tomasz Kędziora w ekipie wicemistrzów Ukrainy grał cały mecz, ale nie uchronił drużyny przed rozczarowującym wynikiem.