Dynamo Kijów - AZ Alkmaar: wynik meczu i relacja. Asysta Tomasza Kędziory - Liga Mistrzów 2020/2021

15/09/2020, 20:05 GMT+2

Dynamo Kijów jest już tylko jedną rundę od awansu do Ligi Mistrzów. We wtorkowym meczu trzeciej fazy kwalifikacji wicemistrzowie Ukrainy pokonali u siebie holenderski AZ Alkmaar 2:0 (0:0). Przy drugim golu asystę zanotował Tomasz Kędziora, który rozegrał całe spotkanie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie po strzale reprezentanta Luksemburga Gersona Rodriguesa, który latem trafił do Dynama z tureckiego Ankaragucu.

Podanie Kędziory spod końcowej linii

Wicemistrzowie Holandii próbowali odpowiedzieć, ale mimo dłuższego posiadani piłki i siedmiu strzałów, ani razu nie trafili w światło bramki.
W 86. minucie Dynamo rozstrzygnęło losy rywalizacji. Szybką akcją popisał się Rodrigues, który obsłużył podaniem na prawym skrzydle Kędziorę. Ten dobiegł do końcowej linii i zacentrował w pole karne, gdzie niepewną interwencję Marco Bizota na drugie trafienie strzałem głową zamienił Mykoła Szaparenko.

Odjidja-Ofoe wrócił do gry

W ostatniej rundzie kwalifikacji Dynamo spotka się w dwumeczu z KAA Gent. Wicemistrzowie Belgii pokonali we wtorek u siebie Rapid Wiedeń 2:1 (1:0).
Od 65. minuty w barwach KAA Gent biegał po boisku były piłkarz Legii Warszawa Vadis Odjidja-Ofoe, który wraca do formy po przerwie spowodowanej zakażeniem koronawirusem.
W trzech pierwszych rundach eliminacji drużyny rozgrywają tylko po jednym spotkaniu zamiast tradycyjnego systemu mecz i rewanż. To efekt pandemii COVID-19 oraz faktu, że rozgrywki odbywają się z opóźnieniem, a muszą zakończyć się najpóźniej tradycyjnie na przełomie maja i czerwca, ponieważ od 11 czerwca do 11 lipca 2021 trwać będą mistrzostwa Europy.
Aby awansować do fazy grupowej LM trzeba przejść cztery rundy eliminacji. W ostatniej będą już dwumecze.