Deszcz pluszaków w Holandii. Ładny gest kibiców ADO Den Haag

16/09/2019, 15:18 GMT+2

Zaproszeni na mecz mali pacjenci z jednego z rotterdamskich szpitali byli uśmiechnięci, sędziowie wyglądali na zaskoczonych, a kibice i piłkarze bili brawo. Na dzieci spadł deszcz pluszowych misiów. To już tradycja, gdy dochodzi do spotkania Feyenoordu z ADO Den Haag.

Mecz na kilka chwil przerwano w 12. minucie. To wtedy kibice gości wyrzucili ze swoich sektorów cztery tysiące zabawek. Wszystkie były przeznaczone dla dzieci siedzących o poziom niżej. Tradycyjnie klub Feyenoord zaprasza na swoje spotkania małych pacjentów ze szpitala dziecięcego im. Królowej Zofii, najstarszej kliniki tego typu w Holandii.

Zebrano 30 tysięcy, rzucono cztery

Do akcji trzy lata temu przyłączyli się kibice ADO i gdy tylko ich klub gra z Feyenoordem, do Rotterdamu przywożą maskotki kupione za zebrane przez siebie pieniądze. W tym roku sprezentowali dzieciom 30 tys. pluszaków, ale po konsultacji z gospodarzami, by nie zakłócić zbytnio meczu, zdecydowano na ograniczenie pluszowego deszczu do czterech tysięcy egzemplarzy. Resztę przekazano po spotkaniu.

- Świetna inicjatywa. Podobają mi się takie rzeczy - skomentował zachowanie kibiców trener ADO Alfons Groenendijk.

By się przekonać, że miał rację, wystarczyło spojrzeć na rozradowane miny obdarowanych dzieci. Niby kilka minut przerwy w meczu, a ile radości.

Sam Groenendijk po zakończeniu spotkania wesołej miny nie miał. Wygrał Feyenoord 3:2, a to i tak najniższy wymiar kary.

Po sześciu kolejkach w tabeli Eredivisie prowadzi Ajax (13 punktów i mecz zaległy), Feyenoord jest siódmy (dziewięć punktów i również jedno spotkanie mniej). ADO Den Haag z sześcioma punktami jest na 14. miejscu.
Autor: twis\kwoj / Źródło: eurosport.pl