Dawid Kownacki z Sampdorii strzelił trzy gole w sparingu

18/01/2018, 17:33 GMT+1

Zespół Sampdorii Genua nie imponował ostatnio formą i postanowił nad nią popracować w sparingu z Ligorną. Bohaterem spotkania został Dawid Kownacki, który krok po kroku próbuje przekonać do siebie trenera Marco Giampaolo.

Ligorna to zespół półamatorski, który gra w Serie D. Wydawało się, że gwiazdy Sampdorii zmiotą rywali z boiska. Tymczasem, ku zaskoczeniu wszystkich, do przerwy był wynik bezbramkowy (w tej części grał polski obrońca Bartosz Bereszyński).

Wejście smoka "Kownasia"

W drugiej połowie Giampaolo wymienił cały skład, a w ataku postawił na Kownackiego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 20-letni napastnik w ciągu pięciu minut strzelił dwa gole. Po 28 minutach miał już trzy. "Bombardier" - takim mianem określono Polaka w komentarzu na oficjalnej stronie klubu.

Do końca spotkania trwało oblężenie bramki Ligorny, która ostatecznie przegrała 0:7. Kownacki zdążył jeszcze asystować przy dwóch trafieniach kolegów.

Wykorzystuje swoje szanse

Co prawda czwartkowy rywal nie był wymagający, ale jednak występ "Kownasia" nie może zostać niezauważony. Być może dzięki temu Polak w końcu stanie się podstawowym napastnikiem swojej drużyny.
Jeden z liderów naszej młodzieżówki od początku sezonu walczy o swoje miejsce w składzie. Do tej pory zagrał w dziesięciu meczach ligowych. Za każdym razem wchodził na boisko w końcowych fragmentach spotkań. Mimo że czas gry był bardzo ograniczony, potrafił strzelić trzy gole, a dodatkowo miał asystę.
W sobotę Sampdoria przyjmie u siebie Fiorentinę. A Kownacki postara się wykorzystać kolejną szansę.
Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl, sampdoria.it