David Alaba złamał żebro w meczu z Tottenhamem

05/10/2019, 08:11 GMT+2

David Alaba nie wystąpi w sobotnim meczu Bayernu Monachium u siebie z Hoffenheim. Obrońca doznał złamania żebra w wygranym 7:2 spotkaniu z Tottenhamem Hotspur w Lidze Mistrzów we wtorek. Mistrzowie Niemiec nie podali, ile dokładnie potrwa przerwa w grze Alaby.

Reprezentant Austrii ucierpiał w bezpardonowym starciu z Serge'em Aurierem i został zmieniony w przerwie ze względu na ostry ból. W pierwszej diagnozie Bayern informował tylko o silnym stłuczeniu, ale po czasie okazało się, że doszło do złamania żebra.

Nie tylko Alaba

O rodzaju kontuzji poinformował trener Niko Kovać podczas piątkowej konferencji prasowej. Poza Alabą z kadry meczowej na Hoffenheim wypadł również inny obrońca Lucas Hernandez. Dla Alaby to duży pech, bo na mecz z Tottenhamem wrócił po wyleczeniu innego urazu, który wyeliminował go z gry przeciwko Paderborn tydzień temu.

W poprzedniej kolejce Bayern odzyskał prowadzenie w tabeli Bundesligi. Po sześciu meczach Bawarczycy mają czternaście punktów i aż pięć drużyn wyprzedzają tylko o jeden punkt. Najbliższy rywal przed siódmą serią spotkań zajmował 12. pozycję.
Autor: kip/TG / Źródło: Eurosport