Crotone - Benevento: Kamil Glik z golem samobójczym. Wynik i relacja - Serie A

17/01/2021, 19:22 GMT+1

Kamil Glik, obrońca Benevento, nie będzie miło wspominał niedzielnego meczu 18. kolejki Serie A z Crotone. W meczu włoskich beniaminków ekipa Polaka uległa na wyjeździe aż 1:4, a on zaliczył trafienie samobójcze. W ekipie gospodarzy zabrakło pauzującego za kartki kadrowicza Arkadiusza Recy.

W sobotę Glik pełnił funkcję kapitana swojego zespołu. Rozegrał cały mecz, zresztą w tym sezonie nie opuścił jeszcze boiska nawet na minutę. Konfrontację z Crotone zaczął jednak najgorzej jak mógł.

Błąd za błędem

W 5. minucie Polak walczył o górną piłkę z rosłym Nigeryjczykiem Simy. Niestety, futbolówka tak nieszczęśliwie odbiła się od jego głowy, że wpadła do bramki Benevento.
To nie był koniec przykrości dla Glika. Po niespełna pół godzinie gry z jego błędu skorzystał ponownie Simy. Tym razem Crotone przeprowadziło szybką kontrę. Polski obrońca chciał wślizgiem przeciąć podanie, ale po jego interwencji piłka trafiła wprost pod nogi Nigeryjczyka, który nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenia.
Ostatecznie zamykające tabelę Crotone wygrało 4:1 i odniosło trzecie zwycięstwo w sezonie. Z 12 punktami zbliżyło się do wyprzedzających je bezpośrednio Torino Karola Linettego (w sobotę 0:0 ze Spezią) - 13 i Genoi - 14 pkt. Benevento z dorobkiem 21 pkt plasuje się na 11. pozycji.
Liderem tabeli jest AC Milan, który ma 40 punktów, a w poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Cagliari. W niedzielę wieczorem dojdzie do hitu tej serii - wicelider Inter Mediolan podejmie zajmujący piątą lokatę Juventus Turyn.