Cracovia - Zagłębie Lubin: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

25/11/2019, 19:18 GMT+1

Cracovia wygrała na własnym stadionie z KGHM Zagłębiem Lubin 2:0 w ostatnim meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Po tej wygranej Pasy awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Cracovia w ostatnich trzech meczach ligowych dwukrotnie wygrała i raz zremisowała. Podopieczni trenera Michała Probierza liczyli na podtrzymanie dobrej passy, tym bardziej że Zagłębie grało ostatnio w kratkę, przegrywając m.in. z przeciętną Koroną Kielce.

Dwie różne połowy

Pierwsza część meczu nie przyniosła wielkich emocji. Na początku gospodarze kilka razy zaatakowali, ale obrona gości nie dała się zaskoczyć. Z czasem Zagłębie zaczęło przejmować inicjatywę i było znacznie groźniejsze. Cracovia czekała na kontry. Najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował pomocnik Miedziowych Damjan Bohar. Słoweniec fatalnie chybił z około dziesięciu metrów, po dynamicznej akcji i dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego.
Kibice marznący w poniedziałek na stadionie w Krakowie na pewno liczyli, że w drugiej połowie będzie ciekawiej. W szatni trener Probierz chyba też powiedział kilka motywujących zdań do swoich podopiecznych, bo po zmianie stron zaczęli grać szybciej, bardziej zdecydowanie i z wielką determinacją.
Zagłębie raz za razem znajdowało się w opałach. W 58. minucie bliski szczęścia był obrońca miejscowych Michał Helik, którego strzał głową trafił w słupek. Słaba skuteczność Cracovii długo była jej największą bolączką. Żaden z kilkunastu pierwszych strzałów Pasów nie poleciał w światło bramki. W całym meczu oddali aż 17 uderzeń.

Cracovia dopięła swego

Sytuacja zmieniła się w 75. minucie. Wówczas przez nikogo nie niepokojony Rumun Cornel Rapa dośrodkował w pole karne rywali, a tam niepilnowany Czech David Jablonsky skierował głową piłkę do bramki. Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Diego Ferraresso, kończąc błyskawiczną kontrę swojego zespołu.
Pasy wygrały 2:0 i wróciły na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy (tracą tylko punkt do liderującej Pogoni Szczecin). Zagłębie Lubin jest dziesiąte.
Cracovia Kraków – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0).

Bramki: David Jablonsky (75), Diego Ferraresso (90+3).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 7 246.

Cracovia Kraków: Michal Pesković - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka - Milan Dimun, Janusz Gol – Mateusz Wdowiak (89. Diego Ferraresso), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca - Rafael Lopes (86. Filip Piszczek).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić - Bartosz Slisz (84. Asmir Suljić), Jakub Tosik - Sasa Zivec (76. Patryk Szysz), Filip Starzyński, Damjan Bohar - Bartosz Białek.
Autor: dasz\kwoj / Źródło: eurosport.pl