Cracovia - Raków Częstochowa: wynik i relacja z meczu - Puchar Polski

14/04/2021, 19:22 GMT+2

W drugim półfinale Pucharu Polski Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Cracovię Kraków 2:1. Decydujący o wygranej gol padł w 89. minucie spotkania. W finale rozgrywek Raków zmierzy się z pierwszoligową Arką Gdynia.

Częstochowski klub, obchodzący w tym roku stulecie istnienia, po raz drugi w historii awansował do finału Pucharu Polski. Poprzednio było to w 1967 roku, kiedy przegrał z Wisłą Kraków 0:2. Porażka Pasów oznacza, że drużyna ta nie obroni wywalczonego rok temu trofeum.

Zasłużona wygrana Rakowa

W pierwszej połowie mecz stał na przeciętnym poziomie. Optyczną przewagę posiadali goście i w 27. minucie objęli prowadzenie. Kamil Piątkowski popisał się znakomitym dośrodkowaniem w pole karne, a Jarosław Arak głową skierował piłkę do siatki.

Cracovia długo nie potrafiła zagrozić bramce Rakowa. Dopiero w 61. minucie bliski strzelenia gola był Pelle van Amersfoort, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka.
Od 84. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę, za ostre wejście w Zorana Arsenica, otrzymał Filip Piszczek (pojawił się na boisku po przerwie). Mimo to chwilę później Cracovia wyrównała. Marcos Alvarez precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Chorwat Matej Rodin strzałem głową pokonał Dominika Holeca.
Gospodarze długo nie cieszyli się z remisu. Raków ruszył do ataku i Łotysz Vladislavs Gutkovskis uderzeniem z kilku metrów zdobył bramkę. W doliczonym czasie gry bliżej strzelenia gola byli goście. Najpierw Gutkovskis nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Karolem Niemczyckim, a potem Hiszpan "Ivi" Lopez trafił w słupek.
W finale Pucharu Polski Raków zmierzy się z Arką Gdynia 2 maja w Lublinie.
Półfinał piłkarskiego Pucharu Polski: Cracovia Kraków – Raków Częstochowa 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Jarosław Arak (27), 1:1 Matej Rodin (87), 1:2 Vladislavs Gutkovskis (89).

Żółte kartki: Cracovia - Matej Rodin, Sergiu Hanca, Filip Piszczek, Marcos Alvarez, Florian Loshaj; Raków – Igor Sapała, Andrzej Niewulis.

Czerwona kartka: Cracovia - Filip Piszczek (84).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Luis Rocha - Sergiu Hanca (46. Filip Piszczek), Milan Dimun (78. Rivaldinho), Damir Sadikovic (78. Marcos Alvarez), Sylwester Lusiusz, Thiago (67. Florian Loshaj) - Pelle van Amersfoort.

Raków Częstochowa: Dominik Holec - Kamil Piątkowski, Zoran Arsenic, Andrzej Niewulis - Fran Tudor, Igor Sapała, Ben Lederman (75. Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Mateusz Wdowiak (64. Ivan Lopez Alvarez), Jarosław Arak (64. Vladislavs Gutkovskis), Marcin Cebula (75. Marko Poletanović).
Autor: dasz/po / Źródło: PAP, eurosport.pl