Cracovia - Piast Gliwice: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

17/10/2020, 16:41 GMT+2

W meczu otwierającym 7. kolejkę ekstraklasy Cracovia pokonała na swoim boisku Piast Gliwice 1:0. To dopiero drugie zwycięstwo Pasów w tym sezonie i pierwsze od inauguracyjnej serii spotkań.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice

W coraz trudniejszej sytuacji są natomiast podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu wciąż pozostaje bez wygranej i z dorobkiem jednego punktu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Zmarnowane szanse gości

W pierwszej połowie znacznie groźniej atakował Piast, ale to Cracovia objęła prowadzenie, po dość przypadkowym rzucie karnym. Damir Sadiković wbiegł w pole karne, a tam sfaulował go Mikkel Kirkeskov. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Pelle van Amersfoort.
Goście pierwszą bramkę powinni zdobyć w 13. minucie, lecz Tiago Alves nie trafił do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jeszcze lepszej okazji nie wykorzystał później Patryk Sokołowski, który spudłował z czterech metrów.
W ostatniej minucie pierwszej połowy prawym skrzydłem przedarł się Bartosz Rymaniak, idealnie dośrodkował do Michała Żyry, ale ten chybił, strzelając głową z najbliższej odległości.
Tuż po przerwie świetną interwencją popisał się Karol Niemczycki, który obronił strzał Sebastiana Milewskiego. Potem goście wykonywali rzut rożny, lecz po główce Tomasza Jodłowca piłka odbiła się od zewnętrznej części poprzeczki.
W 63. minucie Piast nie wykorzystał kolejnej szansy na wyrównanie. Najpierw Niemczycki odbił na rzut rożny strzał Tiago Alvesa, a potem Żyro z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.
Chwilę przed końcem do remisu powinien doprowadzić wracający po kontuzji Jakub Świerczok. Niemczycki jednak nogą obronił jego strzał.
Cracovia, choć nie zagrała dobrego meczu, zapisała na swoim koncie trzy punkty. Z kolei Piast wciąż musi pracować nad poprawą skuteczności.
Cracovia - Piast Gliwice 1:0 (1:0)Bramki: 1:0 Pelle van Amersfoort (25-karny).
Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Patryk Zaucha (89. Diego Ferraresso) - Damir Sadikovic (75. Dawid Szymonowicz), Milan Dimun - Ivan Fiolic, Pelle van Amersfoort, Marcos Alvarez (55. Tomas Vestenicky) – Rivaldinho (75. Filip Piszczek).
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak (68. Tomasz Mokwa), Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Patryk Sokołowski (68. Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec - Arkadiusz Pyrka (85. Michał Rakowiecki, Sebastian Milewski, Tiago Alves (75. Michał Chrapek) - Michał Żyro (75. Jakub Świerczok).
Autor: jac/twis / Źródło: PAP