Górnik Zabrze walczył w dziesięciu i wyrównał. Grała ekstraklasa

20/03/2022, 19:14 GMT+1

Trzy mecze PKO BP Ekstraklasy odbyły się w niedzielę. Największe emocje były w Zabrzu, gdzie Górnik dopiero w 88. minucie zapewnił sobie remis 1:1 z ostatnią w tabeli ekipą Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W innych meczach Cracovia przegrała w Krakowie z Piastem Gliwice 0:1, a Radomiak na własnym boisku zremisował ze Stalą Mielec 1:1.

Kibice Górnika, zgromadzeni na stadionie Arena Zabrze, przez większość meczu z Bruk-Betem nie mieli najszczęśliwszych min. Ostatecznie jednak ich pupile zdołali wydobyć się z kłopotów.

Górnik i Bruk-Bet ofensywne

Pierwszego gola w meczu strzelił już w 15. minucie Muris Mesanović. Bośniak udanie egzekwował rzut wolny.
Piłkarze Górnika grali z zaangażowaniem, często na granicy faulu, ale nie grzeszyli skutecznością. Podobnie było u gości. Oba zespoły atakując kilka razy obiły słupek i poprzeczkę.
Kiedy w 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył obrońca gospodarzy Erik Janża, sytuacja zabrzan zrobiła się nieciekawa. Mimo tego osłabienia Górnik zdołał doprowadzić do remisu. W 88. minucie trafił Dani Pacheco, po podaniu Lukasa Podolskiego.

Remis w Radomiu, wygrana Piasta

Także wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Radomiaka Radom z PGE FKS Stalą Mielec. Bramkę dla gości tuż przed przerwą zdobył Oskar Zawada, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Dla miejscowych wyrównał Karol Angielski, który w 76. minucie skutecznie egzekwował rzut karny.
Trener Cracovii Jacek Zieliński w czwartek otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie musiał na żywo oglądać, jak jego Pasy przegrywają u siebie z Piastem. Mecz nie był najciekawszym widowiskiem.
Dopiero tuż przed przerwą goście przeprowadzili naprawdę efektowną akcję. Słowak Jakub Holubek podał w pole karne, Macedończyk Tihomir Kostadinov piętą wycofał do Damiana Kądziora, który nie dał szans Karolowi Niemczyckiemu. To był pierwszy celny strzał w tym meczu. W drugiej połowie przyjezdni byli bliżej podwyższenia prowadzenia i wygrali zasłużenie. To piąty kolejny mecz Cracovii, w którym nie potrafiła odnieść zwycięstwa.