Cracovia - Legia Warszawa: wynik meczu i relacja - PKO Ekstraklasa

22/09/2019, 17:26 GMT+2

Koniec fantastycznej serii Cracovii. W hicie 9. kolejki ekstraklasy zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Probierza przegrali na własnym boisku z Legią Warszawa 1:2.

Przed niedzielnym spotkaniem Cracovia stanęła przed szansą wskoczenia na fotel lidera ligi. "Pasy" wygrały trzy ostatnie mecze i o strachu przed wicemistrzami Polski nie mogło być mowy. Zresztą sama Legia nie wyglądała ostatnio dobrze, a w zaległym, rozegranym w środę meczu, przegrała na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1.

Błędy obrońców Cracovii

Jak się okazało, presja nie podziałała na krakowian dobrze. Od pierwszych minut to warszawianie przeważali. Szczególnie aktywne było trio Walerian Gwilia, Luquinhas i Jarosław Niezgoda. Choć długo brakowało klarownych sytuacji, to Legia w końcu dopięła swego. Z dystansu strzelił Domagoj Antolić (zastąpił kontuzjowanego Cafu), a do odbitej przez Michala Peskovicia ruszył Niezgoda. Napastnik gości został powalony na murawę przez Davida Jablonsky'ego i legioniści mieli rzut karny. Ten bardzo pewnym strzałem na gola zamienił sam faulowany.
1:0 było po 45 minutach, a ci, którzy liczyli na odrodzenie Cracovii po przerwie, bardzo szybko mogli poczuć się rozczarowani. Druga część ledwo się rozpoczęła, a Legia przewagę podwoiła. Szkolny błąd, nabijając Luquinhasa przed własnym polem karnym, popełnił Oleksiej Dytjatjew i prezent otrzymał Gwilia. Gruzin, będąc sam przed Peskoviciem, nawet na moment się nie zawahał i pewnie posłał piłkę do siatki.
Warszawianie najwyraźniej uznali, że mecz jest rozstrzygnięty i zwolnili tempo. A i Cracovia długo nie kwapiła się do huraganowych ataków. W końcu jednak coś drgnęło. Mateusz Wdowiak zagrał fantastyczną dwójkową akcję z Milanem Dimunem i w sytuacji sam na sam nie dał szans Radosławowi Majeckiemu. Krakowianie znów uwierzyli, że tego meczu wcale nie muszą przegrać.
Legia drżała o wynik do ostatniego gwizdka, ale ostatecznie spod Wawelu wyjeżdża z kompletem punktów.
Wicemistrzowie Polski wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli i tracą tylko punkt do pierwszej Pogoni Szczecin. Cracovia jest piąta.
Cracovia - Legia 1:2 (0:1)
Bramki: Wdowiak (67') - Niezgoda (33'), Gwilia (47')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl