Copa America 2021. Czerwona kartka Gabriela Jesusa w meczu Brazylia - Peru

03/07/2021, 09:29 GMT+2

Brazylia w ćwierćfinale Copa America pokonała Chile 1:0. Więcej niż o zwycięstwie Canarinhos mówi i pisze się o nieodpowiedzialnym zachowaniu Gabriela Jesusa, który za brutalny atak na rywala tuż po przerwie obejrzał w pełni zasłużoną czerwoną kartkę.

Dopiero co szeroko komentowane było link w meczu Szwecja – Ukraina na Euro 2020, a już temat do kolejnej dyskusji dał Gabriel Jesus.
Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie spotkania Brazylii z Chile napastnik Manchesteru City w ekwilibrystyczy, a zarazem niebezpieczny sposób zaatakował Eugenio Menę.
Jesus, którego zamiarem było opanowanie górnej piłki, nie przewidział, że może w ten sposób poważnie skrzywdzić znajdującego się w pobliżu Chilijczyka.
Brazylijczyk w wyskoku kopnął rywala w okolice twarzy.
Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i od razu pokazał napastnikowi Canarinhos czerwoną kartkę.
Czerwona kartka dla Gabriela Jesusa
Chwilę przed tym zdarzeniem Brazylia objęła prowadzenie. Jedynego, jak się okazało gola, strzelił wprowadzony od razu po przerwie Lucas Paqueta.

W półfinale Copa America Canarinhos zagrają z reprezentacją Peru. Wicemistrz poprzedniego turnieju dopiero w rzutach karnych pokonał Paragwaj. Po dogrywce był remis 3:3.
Wyniki 1/4 finału:
Brazylia - Chile 1:0 (0:0).
Bramka: Lucas Paqueta (46).
czerwona kartka: Brazylia - Gabriel Jesus (48).
Peru - Paragwaj 3:3 po dogrywce (3:3, 2:1), rzuty karne 4-3.Bramki: dla Peru - Gustavo Gomez (21-samob.), Gianluca Lapadula (40), Yoshimar Yotun (80); dla Paragwaju - Gustavo Gomez (11),Junior Alonso (54), Gabriel Avalos (90).
czerwona kartka: Peru - Andre Carrillo (85); Paragwaj - Gustavo Gomez (45+3).
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl