Copa America 2021. Argentyna - Kolumbia: wynik i relacja

07/07/2021, 07:33 GMT+2

Piłkarska reprezentacja Argentyny po remisie 1:1 w podstawowym czasie i wygranej serii rzutów karnych z Kolumbią awansowała do finału tegorocznej edycji Copa America. Bohaterem "jedenastek" został Emiliano Martinez.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Argentyńczyków, który objęli prowadzenie już w 7. minucie za sprawą trafienia Lautaro Martineza. Przy bramce asystował Lionel Messi, dla którego było to już piąte decydujące podanie na całym turnieju.
Kolumbijczycy w pierwszej części gry mieli sporą przewagę, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza rywali. W drugiej połowie ta sztuka już im się udała, a w 61. minucie sprytnym uderzeniem do wyrównania doprowadził Luis Diaz. Do końca podstawowego czasu nie padła już żadna bramka, chociaż szanse na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli zarówno jedni, jak i drudzy. W końcówce świetną okazję zmarnował chociażby Messi, a Los Cafeteros uratował w tej sytuacji słupek.

Martinezów dwóch

Format rozgrywek nie przewiduje dogrywki, dlatego sędzia zarządził serię rzutów karnych. W niej prawdziwym kunsztem wykazał się argentyński golkiper Emiliano Martinez. Bramkarz angielskiej Aston Villi obronił aż trzy z pięciu strzałów kolumbijskich zawodników - kolejno Davinsona Sancheza, Yerry'ego Miny oraz Edwina Cardony. Po stronie Albicelestes karnego nie wykorzystał tylko Rodrigo De Paul, dzięki czemu to Argentyna zapewniła sobie awans do wielkiego finału, wygrywając serię 3:2.
Zespół Lionela Scaloniego może wywalczyć swój piętnasty triumf w mistrzostwach Ameryki Południowej, czym może wyrównać rekord Urugwajczyków pod względem zwycięstw w tych rozgrywkach. Jego rywalem w decydującym spotkaniu będzie odwieczny rywal, czyli Brazylia, która wygrała w półfinale z Peru 1:0.
Finał Copa America 2021 w nocy z soboty na niedzielę o 2:00 polskiego czasu.