Copa America 2019. Argentyna - Paragwaj 1:1

20/06/2019, 08:13 GMT+2

Nie tak miał wyglądać początek Copa America w wykonaniu reprezentacji Argentyny. Po porażce z Kolumbią na inaugurację minionej nocy Leo Messi i spółka tylko zremisowali z Paragwajem 1:1.

Po bezbarwnej grze i porażce 0:2 z Kolumbią Argentyńczycy liczyli na przełamanie z przeciętnym Paragwajem, który w pierwszym meczu tylko zremisował z Katarem 2:2. Od początku spotkania w Belo Horizonte bliżej objęcia prowadzenia byli Paragwajczycy.

Bramkarz uratował Argentynę

Efekty w postaci gola przyszły w 47. minucie. Kapitalną, indywidualną akcją lewą stroną boiska popisał się Miguel Almiron, który minął dwóch rywali i dośrodkował piłkę prosto na nogę Richarda Sancheza. Ten nie miał problemu z pokonaniem Franco Armaniego.
- Myślę, że dobrze rozpoczęliśmy pierwsze piętnaście minut, operowaliśmy piłką, mieliśmy pomysł, chociaż nie stwarzaliśmy sytuacji. Po tym jak straciliśmy gola, zaczęliśmy się denerwować - powiedział po meczu Messi.
Dopiero po stracie bramki Albicelestes ruszyli do odrabiania strat i po kilku groźnych akcjach udało im się wyrównać. Sędzia po analizie VAR uznał, że jeden z Paragwajczyków zagrał ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola w 57. minucie zamienił Messi. Dla gwiazdy Barcelony było to piąte trafienie z tym rywalem. Żadnej innej reprezentacji nie strzelał tak często.
Gdy wydawało się, że Argentyńczycy pójdą za ciosem, Nicolas Otamendi sprokurował karnego dla Paragwaju. Armani jednak zatrzymał uderzenie Derlisa Gonzlaeza i utrzymał swój zespół przy życiu. W ostatnim meczu fazy grupowej Albicelestes będą musieli pokonać Katarczyków.
- Jesteśmy w trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że w zespole jest wielu młodych zawodników. Ale musimy szybko podnieść głowę i pokonać Katar, aby się zakwalifikować dalej - podsumował kapitan.
Liderem grupy B jest Kolumbia, która kilka godzin wcześniej pokonała Katar 1:0 po trafieniu Duvana Zapaty cztery minuty przed końcem meczu.