Club Brugge - Real Madryt: wynik i relacja - Liga Mistrzów 2019/20

11/12/2019, 22:13 GMT+1

W meczach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał z Club Brugge 3:1, a PSG rozbiło Galatasaray aż 5:0. W obu spotkaniach oglądaliśmy popisy Brazylijczyków. Dla Realu gole strzelali Rodrygo i Junior Vinicius, a w PSG brylował Neymar.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie A sprawa awansu do fazy pucharowej była już rozstrzygnięta. Pierwszego miejsca mogli być pewni piłkarze PSG, zaś drugą lokatę zajął Real Madryt.
Za plecami gigantów Club Brugge i Galatasaray walczyły o zajęcie trzeciego miejsca, które oznacza grę na wiosnę w Lidze Europy. Belgowie grali u siebie z Realem, a Turcy szukali punktów w Paryżu.

Wiało nudą

Pierwsza połowa meczu Brugii z Realem nie rozpieściła kibiców. Sytuacji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Gospodarze byli bliscy strzelenia gola do szatni, ale na minimalnym spalonym znajdował się Emmanuel Dennis. Szkoda, bo w pierwszym meczu między tymi zespołami padł niespodziewany remis 2:2.
Nie brakowało za to ostrych wejść, które były karane żółtymi kartkami. W pierwszej połowie sędzia Tobias Stieler pokazał ich aż pięć.

Młodzi Brazylijczycy zrobili różnicę

W drugiej połowie piłkarze wreszcie zabrali się do roboty. Znakomitym strzałem lewą nogą popisał się zaledwie 18-letni Rodrygo i Real wyszedł na prowadzenie. Cieszył się jednak zaledwie dwie minuty, albowiem odpowiedział Hans Vanken, który popisał się wielką precyzją.
W 64. minucie Królewscy znów wyszli na prowadzenie. Tym razem do siatki Brugii trafił drugi z utalentowanych Brazylijczyków - Junior Vinicius. W doliczonym czasie gry wynik na 1:3 ustalił Luka Modrić
Real wywiózł punkty, ale w Brugii nikt nie płakał. Okazało się, że Galatasaray przegrało w Paryżu, przez co Belgowie zagrają na wiosnę w Lidze Europy.

Gwiazdy PSG w komplecie

Pomimo pewnego pierwszego miejsca trener Thomas Tuchel zdecydował się, że wystawi swój teoretycznie najsilniejszy tercet w ataku: Neymar - Mauro Icardi - Kylian Mbappe. Cała trójka spłaciła kredyt zaufania już w pierwszej połowie.
Wynik meczu w 32. minucie otworzył Icardi. Wówczas piłkę na pustą bramkę wyłożył mu Mbappe. Trzy minuty później przy bramce Pablo Sarabii asystował Neymar. Silny i precyzyjny strzał Hiszpana wpadł do bramki tuż przy słupku.

Neymar trafił po raz pierwszy

Już na początku drugiej połowy z pierwszego gola w tej edycji Champions League cieszył się również Neymar. Najpierw piłkę w pole karne podholował Mbappe, dla którego była to druga asysta tego wieczoru. W 67. minucie obaj piłkarze zamienili się rolami. Neymar posłał znakomite prostopadłe podanie, a Mbappe pokazał swoją niesamowitą szybkość i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.
Ostatnie słowo tego wieczoru należało do doświadczonego Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk zmienił Icardiego, a w 83. minucie wykorzystał rzut karny, przypieczętowując wysoką wygraną mistrzów Francji.
DRUŻYNY, KTÓRE AWANSOWAŁY DO 1/8 FINAŁU: Paris Saint-Germain, Real Madryt, Bayern Monachium, Tottenham Hotspur, Manchester City, Juventus, Liverpool, Napoli, Barcelona, Borussia Dortmund, RB Lipsk, Olympique Lyon, Valencia, Chelsea, Atalanta Bergamo, Atletico Madryt
Club Brugge - Real Madryt 1:3 (0:0)
bramki: Vanaken 55 - Rodrygo 53, Junior Vinicius 64, Modric 90+1
PSG - Galatasaray 5:0 (2:0)
bramki: Icardi 32, Sarabia 35, Neymar 47, Mbappe 63, Cavani 84-karny
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl