Chojniczanka Chojnice – Cracovia Kraków: wynik i relacja – Puchar Polski

03/03/2021, 19:15 GMT+1

Piłkarze Cracovii w środę pokonali na wyjeździe Chojniczankę 3:0 w meczu 1/4 finału Pucharu Polski i awansowali do najlepszej czwórki rozgrywek. Dubletem dla obrońców tytułu popisał się Pelle van Amersfoort.

Cracovia

Cracovia radzi sobie słabo w ekstraklasie – w sześciu ostatnich ligowych meczach zdobyła tylko dwa punkty, ale nadal liczy się w grze o Puchar Polski.

Szybkie prowadzenie

Przyjezdni dość szybko objęli prowadzenie. W 14. minucie po rzucie rożnym wykonywanym z lewej strony przez Ivana Fiolica piłkę zgrał Filip Piszczek, a Holender Pelle van Amersfoort z trzech metrów głową skierował ją do siatki. W 21. minucie efektowną indywidualną akcją popisał się Fiolic, jednak Paweł Sokół obronił uderzenie Chorwata z ostrego kąta.
Gospodarze starali się prowadzić otwartą grę, ale bramce rywali zagrozili dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po rzucie rożnym Tomasz Mikołajczak główkował nad poprzeczką, a za chwilę strzał Serhija Napołowa zablokował Matej Rodin.
Na początku drugiej odsłony piłkarze trenera Michała Probierza rozwiali nadzieje gospodarzy i przypieczętowali awans. Sygnał do ataku dał bardzo aktywny i dynamiczny Jakub Kosecki, który ograł na lewym skrzydle Mateusza Klichowicza oraz Jana Mudrę, ale z jego uderzeniem poradził sobie Sokół.

Zabójcze trzy minuty

Golkiper drużyny z Chojnic skapitulował jednak w 55. i 57. minucie. Autorem drugiego trafienia był Daniel Pik, a niedługo później po akcji Koseckiego oraz niepewnej postawie defensorów gospodarzy Van Amersfoort popisał się technicznym uderzeniem w długi róg i ustalił wynik.
Zawodnicy Chojniczanki awansowali wcześniej dwa razy do ćwierćfinału PP. W 2015 roku musieli w tej fazie uznać wyższość Legii Warszawa, a dwa lata później Górnika Zabrze (wtedy rywalizowano systemem mecz i rewanż). Za trzecim razem również nie zdołali znaleźć się w półfinale.
Ćwierćfinał piłkarskiego Pucharu Polski: Chojniczanka Chojnice – Cracovia Kraków 0:3 (0:1). Awans: Cracovia.
Bramki: 0:1 Pelle van Amersfoort (14 - głową), 0:2 Daniel Pik (55), 0:3 Pelle van Amersfoort (57).
Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół – Jan Mudra, Mateusz Bartosiak, Martin Klabnik, Michał Grobelny – Serhij Napołow (58. Adam Ryczkowski), Maciej Kona (58. Paweł Czajkowski), Robert Ziętarski, Tomasz Mikołajczak (70. Szymon Emche), Mateusz Klichowicz (70. Artur Pląskowski) – Szymon Skrzypczak (58. Olaf Nowak).
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Luis Rocha (79. Diego Ferraresso) – Jakub Kosecki (60. Sebastian Strózik), Damir Sadikovic, Ivan Fiolic (60. Milan Dimun), Pelle van Amersfoort, Daniel Pik (60. Sergiu Hanca) – Filip Piszczek (71. Rivaldinho).
Autor: jac/PO / Źródło: PAP