Chelsea - Manchester City, Manchester United - Aston Villa: wynik i relacja z meczu - Premier League

25/09/2021, 15:23 GMT+2

Chelsea i Manchester United poniosły pierwsze porażki w sezonie. Londyńczycy przegrali z broniącym tytułu Manchesterem City 0:1, a Czerwone Diabły przegrały u siebie z Aston Villą 0:1.

Gabriel Jesus dał trzy punkty City w meczu z Chelsea

W hicie Premier League - prowadząca w tabeli Chelsea (ex aeqo z Liverpoolem) grała z mistrzem poprzedniego sezonu, czyli podopiecznymi Pepa Guardioli.
Spotkanie było zacięte, a jedynego gola strzelił Gabriel Jesus w 53. minucie. Była to pierwsza w ligowym sezonie porażka drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela.

Niespodzianka na Old Trafford

Z kolei United przegrał z Aston Villą, a bramkę zdobył Kortney Hause w 88. minucie. Wyrównać mógł Bruno Fernandes, ale w doliczonym czasie gry zmarnował rzut karny.
W zespole zwycięzców 90 minut rozegrał mający polskie korzenie Matty Cash (jego matka jest Polką); media piszą o nim jako potencjalnym reprezentancie w ekipie selekcjonera Paulo Sousy.
Bruno Fernandes nie wykorzystał jedenastki w meczu z Aston Villą
W sobotę odbędzie się jeszcze pięć meczów, m.in. o 18.30 Liverpool zagra na wyjeździe z FC Brentford.
W tabeli na czele kluby z dorobkiem 13 punktów - Liverpool (w pięciu spotkaniach, bilans bramek 12-1), Manchester City (12-1) i Chelsea (12-1) oraz Manchester United (13-5).
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl, PAP