Chelsea - Malmoe: Romelu Lukaku i Timo Werner kontuzjowani - Liga Mistrzów

21/10/2021, 08:01 GMT+2

To było słodko-gorzkie zwycięstwo Chelsea w Lidze Mistrzów. Londyńczycy nie dali szans Malmoe, wygrywając aż 4:0, ale w pierwszej połowie z powodu kontuzji stracili czołowych napastników Romelu Lukaku i Timo Wernera.

The Blues nie mieli kłopotów z pokonaniem u siebie pozostającego bez żadnego punktu szwedzkiego zespołu. Dwie bramki, obie z rzutów karnych, zdobył mistrz Europy z reprezentacją Włoch Jorginho. Po jednej dołożyli Andreas Christensen i Kai Havertz.

Tuchel: Lukaku i Werner będą niedostępni

Więcej niż o efektownym zwycięstwie Chelsea mówi się o urazach jej napastników. Pierwszy, już w 23. minucie, boisko na Stamford Bridge musiał opuścić Lukaku. Belg ucierpiał na skutek brzydko wyglądającego, nieudanego wślizgu Lasse Nielsena (po nim arbiter podyktował rzut karny).
W 44. minucie nieszczęście spotkało Wernera, trzymającego się za nogę.

Po meczu menedżer londyńczyków Thomas Tuchel został zapytany o stan zdrowia swoich napastników.
- Romelu skręcił kostkę, a Timo ma kontuzję ścięgna podkolanowego. Ich powrót zajmie trochę czasu. Potrzebujemy więcej badań, by znać szczegóły, ale na najbliższe mecze będą niedostępni - wyjawił niemiecki trener.
W najbliższą sobotę na Stamford Bridge przyjedzie Norwich.

Chelsea wiceliderem

Nieco bardziej kibiców zwycięzcy Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie martwić może zwłaszcza stan sprowadzonego latem z Interu za 115 mln euro Belga, który w dziesięciu meczach we wszystkich rozgrywkach czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców (Niemiec w dziewięciu potyczkach zdobył dwie bramki).
Przed meczem na konferencji prasowej Tuchel mówił o jego "przemęczeniu fizycznym i na tle mentalnym". Mimo to wystawił go do składu.
- Nie żałuję swojej decyzji. Być może nie mam racji, ale to był moment, by dodać mu pewności siebie. Takie rzeczy mogą się po prostu zdarzyć. Było jednak dla mnie ważne, że był na boisku. Rozmawiałem z nim wcześniej. To nasza "dziewiątka", jest naszym punktem odniesienia na szpicy - tłumaczył szkoleniowiec.
Chelsea z dorobkiem sześciu punktów plasuje się na drugim miejscu w grupie H. Prowadzi z kompletem punktów Juventus, który gra wyjątkowo efektywnie w tej edycji Champions League (bilans bramkowy 5:0).