Chelsea Londyn - Tottenham Hotspur: wynik meczu i relacja. Thomas Tuchel i Antonio Conte wdali się w bijatykę

14/08/2022, 18:08 GMT+2

Trenerzy Chelsea i Tottenhamu nie wytrzymali napięcia towarzyszącego spotkaniu w 2. kolejce Premier League. Między Thomasem Tuchelem i Antonio Conte doszło do rękoczynów podczas meczu i tuż po jego zakończeniu. Wyniki pojedynków na boisku i przy jego bocznej linii były sprawiedliwe. Drużyny podzieliły się punktami, ich szkoleniowcy - czerwonymi kartkami.

Mecz zakończył się remisem 2:2. Przedłużono go, z uwagi na awanturujących się trenerów, o siedem minut.
Do pierwszego starcia między trenerami doszło w 69. minucie, po wyrównującym golu dla Tottenhamu. Prawdopodobną przyczyną spięcia była radość Conte, skierowana prowokacyjnie w stronę szkoleniowca Chelsea. Ten bowiem uważał, że gol został zdobyty nieprawidłowo, po wcześniejszym faulu na Kaiu Havertzu.
Po krótkim spięciu i ostrej wymianie zdań Conte i Tuchel szybko zostali rozdzieleni i ukarani solidarnie żółtymi kartkami.

Druga runda po ostatnim gwizdku

Chelsea zdołała chwilę później odzyskać prowadzenie. Ale gdy zacięte spotkanie zostało przez arbitra przedłużone, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry Harry Kane ponownie doprowadził do remisu, trener Chelsea stracił nad sobą panowanie.
Tuż po ostatnim gwizdku, podczas uścisku ręki ze szkoleniowcem gości, przytrzymał go dłużej i gestykulując, wyraził swoje niezadowolenie.

W rozdzielenie kłócących się trenerów zaangażowały się niemal całe sztaby obu drużyn. W ogromnym zamieszaniu arbiter meczu ponownie zmuszony był sięgnąć po kartoniki, tym razem w kolorze czerwonym.

Podział punktów w Londynie

Mecz zakończył się remisem 2:2 po bramkach Kalidou Koulibaly'ego i Reece'a Jamesa dla Chelsea oraz Pierre-Emile'a Hojbjerga i Kane'a dla Tottenhamu.
Obie drużyny po dwóch kolejkach mają po cztery punkty, ale w korzystniejszej sytuacji są Koguty, które dzięki lepszemu bilansowi bramek zajmują 4. miejsce w tabeli Premier League. Chelsea jest 7.
Chelsea Londyn - Tottenham Hotspur 2:2 (1:0)
Bramki: Kalidou Koulibaly (19'), Reece James (77') - Pierre-Emile Hojbjerg (68'), Harry Kane (90+6')
Autor: macz/twis / Źródło: eurosport.pl