Chelsea FC - West Bromwich Albion: wynik i relacja - Premier League

03/04/2021, 14:19 GMT+2

Sobota na boiskach Premier League rozpoczęła się od sensacyjnej porażki Chelsea, która uległa na własnym terenie 2:5 z broniącym się przed spadkiem West Bromwich Albion. Gospodarze przez większość meczu musieli radzić sobie w osłabieniu po szybkiej czerwonej kartce dla Thiago Silvy.

Na 14 kolejnych meczach bez porażki zakończyła się w sobotę imponująca passa Chelsea od momentu przejęcia stołecznego zespołu przez trenera Thomasa Tuchela. W spotkaniu z West Bromwich The Blues zaliczyli swój najgorszy występ pod wodzą niemieckiego szkoleniowca.

Czekali 43 lata

Starcie z przedostatnią ekipą ligowej tabeli rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Jeszcze przed upływem drugiego kwadransa gry wynik otworzył Christian Pulisic, dobijając piłkę odbitą od słupka. Chwilę później zaczął się jednak prawdziwy koszmar londyńczyków.
Tuż po zdobytej bramce po drugiej stronie boiska ryzykownie interweniował Thiago Silva, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę. Brazylijski obrońca starał się zablokować strzał jednego z rywali, ale przy okazji niefortunnie zahaczył o jego nogi. W efekcie wyleciał z boiska już po niespełna 30 minutach meczu, zostawiając kolegów w trudnym położeniu.
Osłabieni gospodarze nie utrzymali prowadzenia zbyt długo. Na przerwę schodzili już przegrywając 1:2 po dwóch trafieniach Matheusa Pereiry w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony.
Dzieła zniszczenia przyjezdni dokonali po zmianie stron. Najpierw ładnym uderzeniem z woleja popisał się Callum Robinson, a po kilku minutach czwartego gola dorzucił Mbaye Diagne.
Chelsea odpowiedziała golem Masona Mounta, lecz ostatnie słowo również należało do gości. W końcówce wynik ustalił Robinson, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Zespół West Bromwich Albion na wyjazdowe zwycięstwo z The Blues czekał od 1978 roku.
Chelsea - West Bromwich Albion 2:5
Inne mecze 30. kolejki:Leeds – Sheffield United