Chelsea - Atletico: Stefan Savić i Diego Simeone zawieszeni przez UEFA - Liga Mistrzów

16/04/2021, 09:47 GMT+2

Chociaż od wydarzenia minął miesiąc, UEFA jeszcze raz wróciła do czerwonej kartki, którą otrzymał w meczu z Chelsea obrońca Atletico Stefan Savić. Jak się okazuje, na samym wykluczeniu nie skończyło się. Europejska federacja zawiesiła Czarnogórca na cztery mecze. Jego reakcja w mediach społecznościowych była wymowna.

Savić dostał czerwoną kartkę w 82. minucie rewanżowego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów w Londynie. Powód? Uderzenie łokciem w polu karnym Antonio Ruedigera.

Na tym jednak jego sprawa się nie zakończyła.

"Cyrk"

W protokole zanotowano bowiem, że obrońca Atletico, chcąc zaprotestować przeciwko decyzji arbitra, użył pod jego adresem "obelżywego języka". W czwartek UEFA zdecydowała się ukarać piłkarza zawieszeniem na cztery mecze w europejskich rozgrywkach.

Czarnogórzec uznał najwyraźniej, że to zbyt surowa kara, gdyż niedługo po decyzji federacji zamieścił na swojej historii na Instagramie zdjęcie z podpisem "cyrk".

Łącznie trzy dodatkowe kary od UEFA

Na sankcji dla Savicia UEFA nie poprzestała. Jako że w całym zamieszaniu brało udział przynajmniej pięciu zawodników Atletico, klub z Madrytu musi zapłacić też 14 tysięcy euro grzywny oraz 10 tys. euro - za zbyt późne pojawienie się na boisku po przerwie. Za winnego uznano trenera Diego Simeone.
Jego drużyna przegrała z Chelsea oba starcia w 1/8 finału. Pierwsze, w Bukareszcie (z powodu ograniczeń w trakcie pandemii COVID-19) 0:1, drugie, w Londynie, 0:2.
Autor: lukl/po / Źródło: eurosport.pl