Chelsea - Ajax: wynik, bramki, relacja - Liga Mistrzów 2019/20

05/11/2019, 22:10 GMT+1

Osiem goli, w tym dwa samobójcze, dwie czerwone kartki, fenomenalne tempo i emocje od pierwszej do ostatniej minuty. Po spotkaniu będącym idealną promocją piłki nożnej Chelsea zremisowała na Stamford Bridge 4:4 z Ajaksem w 4. kolejce grupy H Ligi Mistrzów.

Drużyny ze stolicy Anglii i Holandii spotkały się już dwa tygodnie wcześniej. Wtedy jednak z dużej chmury spadł mały deszcz. W Amsterdamie padła tylko jedna bramka, którą zdobył w końcówce dla Chelsea Michy Batshuayi. Najwidoczniej obie ekipy postanowiły wszystko, co najlepsze i najbardziej emocjonujące, zostawić na rewanż.

Nic już złego nie miało się stać

Ajax i Chelsea zachwycały kibiców już od pierwszych minut. Dokładnie od drugiej, gdy Tammy Abraham przeciął centrę Quincy’ego Promesa z rzutu wolnego i strzelił gola samobójczego. Odpowiedź Chelsea była natychmiastowa, już po 180 sekundach z rzutu karnego trafił Jorginho. Dwie bramki w pierwszych pięć minut były tylko szaloną zapowiedzią tego, co nadeszło w dalszej części meczu.
Gdy po dziesięciu minutach gry drugiej połowy do bramki trafiał Donny van de Beek, Ajax miał wszystko pod kontrolą. Półfinaliści tegorocznej Ligi Mistrzów prowadzili wówczas już 4:1 i wydawało się, że absolutnie nic nie może się im tego wieczora stać.
Przy dwóch wcześniejszych golach Holendrów palce maczał Hakim Ziyech. Najpierw asystował przy trafieniu Promesa, później uderzył fenomenalnie z rzutu wolnego w słupek, po czym piłka po drodze odbiła się od Kepy Arrizabalagi i wpadła do siatki.

Oddać się szaleństwu

Gospodarze bardzo szybko wzięli się do pracy i w pełni oddali się szaleństwu, które narzucił Ajax. Już po ośmiu minutach zaczęli zmniejszać straty za sprawą trafienia Cesara Azpilicuety, a już po dwunastu kolejnych złapali kontakt z gośćmi. Po raz kolejny z karnego trafił Jorginho, lecz tym razem o wiele ważniejsze było to, co poprzedziło jedenastkę. Z boiska wylecieli wówczas Daley Blind i Joel Veltman, obaj za drugie żółte kartki. Chelsea musiała ten dzień skończyć chociaż z punktem.
Fenomenalny wieczór na Stamford Bridge, z marszu kandydujący do miana meczu sezonu, zwieńczył kwadrans przed końcem Reece James. Dobił wówczas główkę Kurta Zoumy, która zatrzymała się na poprzeczce.

Chelsea - Ajax Amsterdam 4:4 (1:3)
Bramki: dla Chelsea - Jorginho dwie (5-karny, 71-karny), Cesar Azpilicueta (63), Reece James (74); dla Ajaksu - Tammy Abraham (2-samob.), Quincy Promes (20), Kepa Arrizabalaga (35-samob.), Donny van de Beek (55).
Czerwone kartki: Daley Blind (Ajax, 68), Joel Veltman (Ajax, 69).
Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy).