Championship. Przemysław Płacheta z bramką dla Norwich City, Kamil Jóźwiak z asystą dla Derby County - piłka nożna

19/09/2020, 19:44 GMT+2

Ze zmiennym szczęściem grali polscy piłkarze na zapleczu angielskiej ekstraklasy. W 2. kolejce Championship wyróżnili się 22-letni Przemysław Płacheta i Kamil Jóźwiak. Koszmarny debiut na Wyspach zaliczył z kolei Michał Helik.

Płacheta zdobył bardzo ważną bramkę dla Norwich City. Jego zespół zremisował u siebie z Preston North End 2:2.

Ożywił grę zespołu

Dynamiczny pomocnik, który ekipę Kanarków wzmocnił w lipcu, na listę strzelców wpisał się w 85. minucie. Jego trafienie uratowało zespołowi remis. Reprezentant polskiej młodzieżówki nie wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Pojawił się na nim w 24. minucie, zmieniając kontuzjowanego Anglika Kierana Dowella. Jego wejście wyraźnie poprawiło grę drużyny.
Płacheta wybił się w ubiegłym sezonie w barwach Śląska Wrocław. Norwich City kupiło go za około trzy miliony euro. Po dwóch kolejkach jego zespół z czterema punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Przegrane Polaków

W sobotę w barwach Derby County zadebiutował pozyskany z Lecha Poznań Jóźwiak. Transfer obrońcy reprezentacji Polski sfinalizowany został w środę. Jóźwiak nie mógł być do końca zadowolony z debiutu. Co prawda zaliczył asystę przy golu Jacka Marriotta w 52. minucie, ale jego zespół uległ na wyjeździe Luton Town 1:2. Polak na boisku przebywał do 88. minuty, grając u boku między innymi Wayne'a Rooneya.
Barany przegrały także pierwsze spotkanie i bez punktu sklasyfikowane są na 19. pozycji.
Z kolei Helik zaliczył koszmarny debiut w Championship. Były obrońca Cracovii przed przerwą dostał czerwoną kartkę, a jego Barnsley przegrało z Reading 0:2. W 42. minucie Helik zahaczył wychodzącego na czystą pozycję Lucasa Joao, za co sędzia wyrzucił go z boiska. Grający w osłabieniu piłkarze Barnsley stracili w drugiej połowie oba gole. W tabeli są na 20. miejscu.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP