Celtic Glasgow - AC Milan: wynik meczu i relacja - Liga Europy

22/10/2020, 21:07 GMT+2

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań inauguracyjnej kolejki Ligi Europy AC Milan pokonał na wyjeździe Celtic 3:1. Mediolańczycy potwierdzili w Szkocji, że w tym sezonie stać ich na skuteczną walkę na kilku frontach.

Jens Hauge

Ekipa Rossoneri w europejskich rozgrywkach zmierzyła się z Celtikiem już po raz jedenasty. Drużyna z Glasgow odniosła w tych starciach zaledwie jedno zwycięstwo i to 13 lat temu. Od tego czasu mediolański zespół wygrywał pewnie przy każdej okazji i tak też stało się w czwartkowy wieczór.

Zabójcza skuteczność gości

Szkoci dobrze rozpoczęli potyczkę na Celtic Park, atakując odważnie od pierwszych minut. Bardzo widoczny na skrzydle był Diego Laxalt, który kilka tygodni temu wzmocnił Celtic na zasadzie wypożyczenia z Milanu. Optyczna przewaga gospodarzy w początkowych fragmentach meczu nie przełożyła się jednak na zdobycze bramkowe.
Znacznie skuteczniejsi okazali się goście z Mediolanu, którzy wyszli na prowadzenie po oddaniu pierwszego celnego strzału. Do siatki trafił Rade Krunić, wygrywając w polu karnym walkę o górną piłkę.
Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła ekipie prowadzonej przez trenera Neila Lennona. W ofensywnych poczynaniach gospodarzy brakowało odpowiedniej jakości, by realnie myśleć o wyrównaniu.
Sytuacja Szkotów stała się jeszcze trudniejsza tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania. Kilka minut przed przerwą drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Brahim Diaz, pokonując bramkarza uderzeniem po ziemi. Warto dodać, że była to dopiero druga celna próba Włochów w całym meczu.
Po zmianie stron zadowoleni z wyniku mediolańczycy nie forsowali już tempa. Szkocki zespół zdołał złapać kontakt na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry. Nadzieję gospodarzom przywrócił Mohamed Elyounoussi. Menedżer Celticu starał się jeszcze wzmocnić siłę ataku swojego zespołu, posyłając do boju Patryka Klimalę. Jednak ani Polak, ani jego koledzy nie zdołali już przełamać defensywy Milanu.
Tymczasem piłkarze Rossoneri w doliczonym czasie gry dobili rywali trafieniem Jensa Hauge.
Jens Hauge

Zwycięstwo na miarę lidera

W drugim spotkaniu grupy H Sparta Praga uległa w czwartek na własnym terenie ekipie Lille 1:4. Rywalizację w stolicy Czech ustawiła czerwona kartka dla Ladislava Krejciego, który wyleciał z boiska już po 23 minutach.
Hat-trickiem dla drużyny gości popisał się reprezentant Turcji Yusuf Yazici. Efektowne zwycięstwo pozwoliło francuskiemu zespołowi objąć prowadzenie w grupie. Milan plasuje się na drugiej pozycji.