Cagliari - Napoli: wynik i relacja - Serie A. Dwa gole Piotra Zielińskiego

03/01/2021, 16:34 GMT+1

Piotr Zieliński bardzo dobrze rozpoczął 2021 rok. Reprezentant Polski zdobył dwie bramki w wygranym przez Napoli 4:1 wyjazdowym meczu z Cagliari w 15. kolejce Serie A. W ekipie gospodarzy wystąpił Sebastian Walukiewicz.

Piotr Zieliński dwukrotnie pokonał bramkarza Cagliari

Trener Napoli Gennaro Gattuso nie ukrywa, że pokłada w Zielińskim duże nadzieje. Reprezentant Polski ma być siłą napędową zespołu pod nieobecność dwóch napastników: Driesa Mertensa i Victora Osimhena.
W pierwszym ligowym spotkaniu w 2021 roku Napoli pojechało na Sardynię, by przeciwstawić się Cagliari z Sebastianem Walukiewiczem w linii obrony.

Bomba Polaka

Wynik meczu otworzył właśnie Zieliński. W 25. minucie piłkę przed pole karne wystawił mu Andrea Petagna, a polski pomocnik nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

Do remisu gospodarze doprowadzili po godzinie gry, gdy trafił Joao Pedro.
Radość Cagliari trwała tylko dwie minuty, ponieważ drugiego gola strzelił Piotr Zieliński. Polak wykorzystał płaskie dośrodkowanie Giovanniego Di Lorenzo, zwodem zwiódł dwóch rywali i przymierzył nie do obrony.
Po drugiej żółtej i czerwonej kartce dla Charalamposa Lukogiannisa goście wykorzystali przewagę i zdobyli dwie kolejne bramki. Trzeciego gola dla Napoli strzelił w 74. minucie Hirving Lozano, a wynik spotkania strzałem z rzutu karnego w 86. minucie Lorenzo Insigne.
Zieliński ma trzy trafienia w tym sezonie Serie A. Jego Napoli zajmuje 4. miejsce w tabeli.
W innych starciach z udziałem Polaków czyste konto zachował u siebie bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski (0:0 z Bologną), Karol Linetty cieszył się ze zwycięstwa na wyjeździe nad Parmą 3:0 (grał do 86. minuty), a drużyna Pawła Dawidowicza (cały mecz) - Verona pokonała na wyjeździe Spezię 1:0.
Autor: fira/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP