Cagliari - Lazio: wynik meczu i relacja - Serie A

17/12/2019, 06:07 GMT+1

Pamiętacie, w jakich okolicznościach w 1999 roku Manchester United zdobywał Ligę Mistrzów, pokonując w finale Bayern Monachium? Teraz w niemal identyczny sposób wynik odwrócili - w lidze włoskiej - piłkarze Lazio Rzym.

Rzymianie kończyli 16. kolejkę Serie A wyjazdem do Sardynii na mecz z Cagliari. Gospodarze prowadzili od 8. minucie po golu Giovanniego Simeone, syna trenera Atletico Madryt Diego Simeone.

Grali do końca

Zdobyta bramka jeszcze bardziej napędziła rewelację sezonu w Serie A. Co z tego, że piłkarze Lazio częściej utrzymywali się przy piłce, jak groźniejsze sytuacje po kontrach stwarzali sobie miejscowi. Najlepsze mieli Simeone i Radja Nainggolan. Piłka wprawdzie nie chciała wpaść do siatki rywali, ale i tak czas działał na ich korzyść.
Sędzia doliczył aż siedem minut. I wtedy zaczął się koszmar Cagliari. Dokładnie w 93. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Luis Alberto i było 1:1. Waleczni rzymianie postanowili zagrać o całą pulę. I opłaciło się.
Do dośrodkowania z lewej strony boiska Jony'ego najwyżej wyskoczył Felipe Caicedo i głową umieścił piłkę w siatce. A było to już, gdy na zegarze dochodziła ósma minuta doliczonego czasu. Kibice gospodarzy nie dowierzali, przyjezdni zaczęli huczne świętowanie. Ze zwycięstwa 2:1 wydartego w niesamowitych okolicznościach cieszył się cały zespół.

Jak MU

Biancocelesti dokonali podobnej sztuki, oczywiście zachowując pewne proporcje, co piłkarze Manchesteru United w finale Ligi Mistrzów w sezonie 1998/99. Mecz pomiędzy Czerwonymi Diabłami a Bayernem Monachium to jeden z najbardziej rozpoznawalnych momentów w historii Champions League.
Ekipa sir Alexa Fergusona dokonała niewiarygodnego powrotu w rozgrywanym na Camp Nou finale. Długo przegrywała z Bawarczykami 0:1, by ostatecznie strzelić dwa gole w 91. i 93. minucie doliczonego czasu. Ich autorami Teddy Sheringham i Ole Gunnar Solskjaer.

Idą na mistrza?

Poniedziałkowy triumf był dla Lazio był jedenastym w sezonie. Po 16. kolejkach klub z Wiecznego Miasta zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 36 punktów. Poprzednio tak dobrze rzymianie zaczęli ligowe rozgrywki w sezonie 1973/74. Co ciekawe, wtedy zdobyli mistrzostwo. W przyszłym roku będzie powtórka?