Cagliari - Inter Mediolan, AC Milan - Atalanta: wyniki meczów i relacja - Serie A

15/05/2022, 20:41 GMT+2

Niedziela była udanym dniem dla drużyn z Mediolanu. W 37. serii gier ligi włoskiej Inter pokonał na wyjeździe Cagliari 3:1, a Milan wygrał u siebie z Atalantą Bergamo 2:0. Przed ostatnią kolejką Serie A, zaplanowaną na 22 maja, ekipa Rossoneri ma dwa punkty przewagi nad lokalnym rywalem.

Losy mistrzostwa Włoch mogły się definitywnie rozstrzygnąć w przedostatniej serii gier. Aby tak się stało, Inter nie mógł wygrać swojego spotkania z broniącym się przed spadkiem Cagliari.
Nerazzurri od samego początku byli jednak stroną przeważającą. W 11. minucie sędziowie VAR wprawdzie nie uznali gola strzelonego przez Milana Skriniara, ale premierowa bramka była tylko kwestią czasu.
Kwadrans później nie było już najmniejszych wątpliwości. Z lewej strony w pole karne dośrodkował Ivan Perisić, a celną główką popisał się wahadłowy gości Matteo Darmian.

Tuż po przerwie zrobiło się 0:2. W bezpośredniej walce z obrońcą sprytniejszy był Lautaro Martinez, a chwilę później nie dał szans golkiperowi płaskim uderzeniem.
Trzy minuty później gospodarze strzelili gola kontaktowego. Na strzał z dystansu zdecydował się Grek Charalampos Lykogiannis, a futbolówka, po odbiciu się od słupka, wylądowała w siatce obok bezradnego Samira Handanovicia.
W końcówce goście skupili się na obronie korzystnego rezultatu, ale nie przeszkodziło im to w wyprowadzeniu ostatecznego ciosu. Sprytną podcinką swoje drugie trafienie zanotował Martinez, zapewniając obrońcom mistrzowskiego tytułu cenne trzy punkty.

Milan w uprzywilejowanej sytuacji

Mimo zwycięstwa Inter nie przeskoczył w tabeli rywala zza miedzy, czyli Milanu. Kilka godzin wcześniej Rossoneri pokonali bowiem na własnym stadionie Atalantę Bergamo 2:0.
Kibice byli świadkami bramek dopiero po przerwie. Najpierw, w 56. minucie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem golkipera pokonał Rafael Leao. Kwadrans przed końcem gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0, kiedy na solowy rajd zdecydował się obrońca Theo Hernandez. Francuz odważnie ruszył do przodu, minął kilku przeciwników, a indywidualną akcję zakończył strzałem na długi słupek.
Przed ostatnią serią gier Milan ma na swoim koncie 83 punkty. Inter zgromadził 81 oczek. W 38. kolejce Rossoneri zagrają na wyjeździe z 11. w tabeli Sassuolo, a Nerazzurri podejmą u siebie 16. Sampdorię.
Do mistrzostwa Milanowi wystarczy remis, bo podopieczni Stefano Piolego mają lepszy bilans bezpośrednich meczów w obecnym sezonie i w przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu będą wyżej od lokalnego rywala.