Cadiz - Real Madryt: wynik meczu i relacja - piłka nożna - liga hiszpańska

22/04/2021, 04:33 GMT+2

Real Madryt ponownie na szczycie Primera Division. W środę Królewscy pewnie pokonali na wyjeździe Cadiz 3:0, a bohaterem spotkania został Karim Benzema, autor dwóch goli i asysty. Z walki o tytuł nie rezygnuje Sevilla.

Obrońcy tytułu wszystkie bramki zdobyli między 30. a 40. minutą spotkania na stadionie beniaminka.

Udany rewanż za porażkę u siebie

Dwa gole dla Realu strzelił w Benzema. Francuz ma 21 ligowych trafień w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji strzelców, jedynie za Argentyńczykiem Lionelem Messim z Barcelony - 23.

Na listę strzelców, po asyście Benzemy, wpisał się także Alvaro Odriozola i już w pierwszej połowie było praktycznie pewne, że Królewskim uda się rewanż na beniaminku za niespodziewaną porażkę u siebie 0:1 jesienią.

Broniący tytułu klub z Madrytu ma 70 punktów, podobnie jak Atletico. Jeśli sąsiedzi zakończą sezon z równą liczbą oczek, wyżej sklasyfikowany będzie Real, ponieważ ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2:0 i 1:1).

Atletico zagra w czwartek u siebie z Huescą.

Sevilla na podium

Wcześniej w środę zwycięstwo odniosła m.in. Sevilla - 1:0 na wyjeździe nad Levante. Jedyną bramkę zdobył w 53. minucie Marokańczyk Youssef En-Nesyri. Andaluzyjczycy awansowali na trzecie miejsce z 67 punktami.

Czwarta jest Barcelona - 65 pkt. Duma Katalonii podejmie w czwartek Getafe, a ponadto ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.
Autor: pqv / Źródło: PAP