Cadiz - FC Barcelona: wynik meczu i relacja - La Liga

24/09/2021, 04:25 GMT+2

Barcelona zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Cadiz w 6. kolejce La Liga. To trzeci z rzędu mecz ekipy z Katalonii z tym przeciwnikiem bez zwycięstwa.

Pogrążona w kryzysie finansowym i nękana kontuzjami Barcelona zachowała wprawdzie status niepokonanej, ale nie zrobiła dobrego wrażenia i dała swoim kibicom powody do obaw przed trudnym kalendarzem w październiku. Wówczas rywalizować będzie między innymi z Atletico Madryt, Valencią i Realem Madryt.

Po nieciekawej pierwszej połowie, w której oddano tylko jeden, do tego zupełnie niegroźny strzał, po przerwie piłkarze obu drużyn wzięli się do pracy. Już w pierwszych sekundach po zmianie stron Alvaro Negredo uderzył zaskakująco z około 20 metrów zewnętrzną częścią stopy, ale bramkarz gości Marc-Andre ter Stegen wykazał się kunsztem i odbił piłkę.

Barcelona bez de Jonga

Kilka minut później przetestowany został również stojący między słupkami Cadiz Jeremias Ledesma, który końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Memphisa Depaya. Holender zmarnował w tym meczu przynajmniej dwie stuprocentowe sytuacje.

W 65. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył jego rodak Frenkie de Jong i goście grali w osłabieniu. W końcówce akcja przenosiła się szybko z jednego pola karnego na drugie, ale bramki nie padły.

W środę Real Madryt rozbił na własnym stadionie Mallorcę 6:1. Królewscy prowadzą w tabeli z 16 punktami, a wiceliderem jest ich lokalny rywal - broniące tytułu Atletico, które zgromadziło 14. Barcelona ma dziewięć, ale rozegrała o jeden mecz mniej od stołecznych klubów.