Bundesliga: Robert Lewandowski hat-trick z Schalke

25/08/2019, 05:57 GMT+2

"Maszyna do strzelania goli" - napisał "Bild" o Robercie Lewandowskim po kolejnym niezapomnianym występie snajpera mistrzów Niemiec przeciwko Schalke 04. W obecnym sezonie Polak zdobył wszystkie bramki dla Bayernu w ligowych rozgrywkach. Po dwóch kolejkach czterokrotny król strzelców Bundesligi ma już na koncie aż pięć trafień.

Robert Lewandowski

Polak z przytupem zaczął nowy sezon. Przed tygodniem dwukrotnie pokonał bramkarza Herthy Berlin, ale jego gole wystarczyły tylko do remisu (2:2). W sobotę bramki kapitana Biało-Czerwonych zaowocowały pewnym zwycięstwem Bawarczyków 3:0 z Schalke 04.

Wszechstronny

W 20. minucie Lewy wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na francuskim skrzydłowym Kingsleyu Comanie. Pięć minut po przerwie idealnie przymierzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów i trafił w okienko bramki. Z kolei w 75. minucie wykończył kontrę zainicjowaną przez Comana.
"Lewandowski trzyma poziom" - napisał w relacji z Gelsenkirchen magazyn "Kicker".
Jak zauważył na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Tomasz Włodarczyk, polski golleador jeszcze nigdy nie zaliczył aż tak udanego startu rozgrywek ligi niemieckiej.

W pogoni za legendami

Od początku gry w Bundeslidze Lewandowski uzyskał już 207 goli, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Niedościgniony jest Gerd Mueller - 365. Trudno będzie też dogonić Klausa Fischera - 268, za to Jupp Heynckes - 220 i Manfred Burgsmueller - 213 są już w jego zasięgu.
Był to dziewiąty przypadek, kiedy Lewandowski zdobył co najmniej trzy bramki w spotkaniu. Spośród wciąż grających piłkarzy częściej - dwunastokrotnie - ta sztuka udawała się tylko Mario Gomezowi.

Autor: jac/TG / Źródło: PAP, sportbild.bild.de