Bundesliga. Niemieckie media oceniły występ Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern - Schalke

19/09/2020, 07:12 GMT+2

Pierwszy mecz nowego sezonu Bundesligi potwierdził, że Bayern jest w iście mistrzowskiej formie. Niemieckie media były zgodne i wysoko oceniły piłkarzy Hansiego Flicka. W przypadku Roberta Lewandowskiego zwrócono oczywiście uwagę na jego kapitalną asystę.

W piątek Bayern rozbił Schalke aż 8:0. Lewandowski zakończył mecz z golem i dwiema asystami. Jedna z nich była szczególnej urody, na co zwróciły uwagę niemieckie media.
W Niemczech gracze są oceniani według zasady, że im lepszy występ, tym niższa nota. Lewandowski - podobnie jak jego koledzy - otarł się wręcz o perfekcję, chociaż nie wszystkie media przyznały mu "1".

Patent na Schalke

Lokalny dziennik "Abendzeitung Muenchen" wyróżnił trzech piłkarzy na czele z nowym duetem skrzydłowych Bayernu. Serge Gnabry i Leroy Sane wypracowali razem aż cztery gole, za co otrzymali notę "1" (skala 1-5). Oprócz nich taką samą ocenę otrzymał tylko Joshua Kimmich.
Gnabry już w 59. minucie skompletował hat-tricka, natomiast debiutujący w ekipie mistrzów Niemiec Sane najpierw zanotował dwie asysty, a w 71. minucie sam pokonał bramkarza gości. Z kolei Kimmich zakończył mecz z dwiema asystami.
Lewandowskiemu przyznano "2". W uzasadnieniu podkreślono przede wszystkim jego niesamowitą skuteczność w meczach przeciwko Schalke. Polak trafiał do siatki w każdym 10 ostatnich spotkań przeciwko temu rywalowi. Wcześniej żaden inny piłkarz w historii Bundesligi nie miał takiego patentu na tego samego przeciwnika.
"W 30. minucie "Na początku wydawało się jakby był trochę nieobecny. W 30. minucie wrócił do meczu, zdobywając bramkę z rzutu karnego. To jego dziesiąty gol z rzędu przeciwko Schalke i z pewnością nie ostatni" - napisano w uzasadnieniu.

Efektowna asysta doceniona

Trzeba również podkreślić, że gol na inaugurację w przypadku Lewandowskiego to żadna nowość. Od sześciu sezonów pięciokrotny król strzelców Bundesligi robi to regularnie.
Powtarzalność i uniwersalność Polaka została doceniona przez niemiecką telewizję "Sky". "Na początku zmarnował znakomitą okazję, ale potem grał coraz lepiej. Jest zawsze pod grą, strzelił karnego i wypracował jeszcze dwa gole - przy jednym z nich popisał się raboną" - czytamy w uzasadnieniu noty "1".
Dziennikarze "Bilda" również stwierdzili, że Lewandowski zasłużył na "1". Taką samą notę otrzymało siedmiu jego kolegów z pierwszej jedenastki. Ocenę niżej dostali tylko bramkarz Manuel Neuer i dwaj skrajni obrońcy - Benjamin Pavard i Lucas Herdanddez.
Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl