Bundesliga. Krzysztof Piątek - debiut w Hercie Berlin. Hertha - Schalke - wynik meczu

31/01/2020, 21:32 GMT+1

W czwartek Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z Herthą Berlin, a już dzień później zadebiutował w nowym klubie. Jego zespół w meczu 20. kolejki Bundesligi zremisował u siebie z Schalke 0:0. Polak pojawił się na boisku po przerwie i ożywił grę swojego zespołu.

Temat Krzysztofa Piątka w Hercie pojawił się w środę. Polak już w czwartek przeszedł pomyślnie testy medyczne w Berlinie i podpisał kontrakt do połowy 2024 roku.

Otucha od Klinsmanna

- Pozyskaliśmy wielce utalentowanego napastnika, który w efektowny sposób pokazał swój instynkt strzelecki oraz jakość na najwyższym poziomie, zarówno w Serie A, jak i w reprezentacji Polski - skomentował transfer Piątka dyrektor sportowy Herthy Michael Preetz.

Reprezentant Polski nie odbył jeszcze żadnego treningu z nowymi kolegami, a mimo to od razu znalazł się kadrze na piątkowy mecz z Schalke 04. Trener berlińczyków Juergen Klinsmann początkowo posadził polskiego napastnika na ławce rezerwowych. Na boisko posłał go w 63. minucie. Polak zmienił Mariusa Wolfa. Klinsmann tuż przed wejściem dodawał jeszcze Piątkowi otuchy. Obaj panowie byli wyraźnie w dobrych nastrojach.

Piątek od początku bardzo się starał i ożywił grę niemrawego dotąd zespołu Herthy. W 73. minucie strzelał głową, ale mocno niecelnie. Osiem minut później ponownie uderzał z ostrego kąta, jednak też bez powodzenia. Nasz napastnik jeszcze kilka razy pokazywał się kolegom, ale więcej szans już nie dostał. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym.
We wtorek Hertha ponownie zagra z Schalke, tym razem na wyjeździe w Pucharze Niemiec.
Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl