Bundesliga. Kapitan RB Lipsk Yussuf Poulsen kontuzjowany - Piłka nożna

26/05/2020, 17:02 GMT+2

Cios w bijący się o najwyższe cele w Bundeslidze RB Lipsk. Kontuzji doznał kapitan zespołu Yussuf Poulsen, który miał wielki udział w zwycięstwie z Mainz. Na dokładną diagnozę trzeba jeszcze poczekać.

Bundesliga jest pierwszą liczącą się ligą w Europie, która - przy specjalnych środkach ostrożności - wznowiła rozgrywki po przerwie ze względu na koronawirusa.
Władze ligi zrobiły ukłon w kierunku piłkarzy. Z powodu niemożliwości przepracowania przez zawodników pełnego okresu przygotowawczego, zdecydowano się podwyższyć limit zmian w każdym meczu z trzech do pięciu.
To właśnie Lipsk po przymusowej pauzie zaprezentował się najefektowniej, rozbijając na wyjeździe Mainz aż 5:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Timo Werner, ale solidną cegiełkę do zwycięstwa dołożył Poulsen. Kapitan Byków strzelił jednego gola, a przy dwóch kolejnych asystował Wernerowi.

Walka z czasem

Występ 25-letniego napastnika w kolejnych spotkaniach stanął jednak pod znakiem zapytania.
Kapitan doznał kontuzji w prawym stawie skokowym. Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie potrwa przerwa od gry duńskiego piłkarza. Trwa walka z czasem, by postawić go na nogi w kluczowym momencie sezonu. Do końca wznowionego sezonu ligi niemieckiej pozostał zaledwie miesiąc.
W tabeli Bundesligi zespół Poulsena zajmuje trzecie miejsce z 57 punktami, a do prowadzącego Bayernu Monachium traci siedem oczek. Bijąc się o mistrzostwo, równocześnie nie może zapomnieć o konieczności obrony Ligi Mistrzów dla Lipska. Piąta Borussia Moenchengladbach ma RB w zasięgu zaledwie dwóch punktów. Do Champions League kwalifikują się cztery zespoły.
W lidze niemieckiej pozostało jeszcze siedem kolejek, które mają zostać rozegrane w błyskawicznym tempie. Ostatnia przewidziana jest już na 27 czerwca.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl, PAP