Bundesliga. Hertha Berlin - Bayern Monachium, wynik spotkania, strzelcy goli

19/01/2020, 16:42 GMT+1

Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej i od razu pewne zwycięstwo. Bayern Monachium w niedzielę w 18. kolejce Bundesligi pokonał w Berlinie Herthę 4:0 (0:0). W drugiej połowie mistrzowie Niemiec zdominowali gospodarzy, a gola z rzutu karnego strzelił Robert Lewandowski, który niespełna miesiąc temu przeszedł operację pachwiny.

Polskich kibiców przed tym meczem zapewne najbardziej interesowało zdrowie Lewandowskiego. Krótko przed świętami Bożego Narodzenia napastnik reprezentacji Polski poddał się operacji pachwiny.
Zabieg był mało inwazyjny i zawodnik szybko wrócił do lekkich, a potem pełnych treningów. 31-latek nie pojechał jednak z zespołem na zgrupowanie do Kataru i wydawało się, że może nie zagrać od pierwszej minuty w niedzielnym spotkaniu.

Komplet fanów z nadziejami

Tymczasem w sobotę trener Bayernu Hans-Dieter Flick poinformował, że najlepszy strzelec zespołu jest w pełni sił i może zagrać od początku.
Stadion Olimpijski w Berlinie po raz drugi w tym sezonie był pełny. Pierwszy raz stało się tak, gdy w roli trenera Herthy debiutował Juergen Klinsmann. To było 30 listopada ubiegłego roku. Gospodarze zmierzyli się wtedy z Borussią Dortmund i przegrali 1:2. Teraz fani liczyli na zdecydowanie lepszy wynik. Długo mogli mieć na to spore nadzieje.
W pierwszej połowie goście przeważali, ale nie byli w stanie pokonać Rune Jarsteina. Najlepszą okazję zmarnował w 24. minucie Lewandowski. Po podaniu Perisicia w pole karne "Lewy" przepchnął Dedrycka Boyatę, ale po jego kopnięciu piłka przeleciała centymetry obok lewego słupka Herthy.

Nokaut po zmianie stron

Przerwa bardzo dobrze wpłynęła na Bayern, a fatalnie na berlińczyków. Przyjezdni zdobyli zdobyli bramki. Najpierw w 60. minucie Thomas Mueller wykorzystał podanie Perisicia. Chwilę potem Lewandowski strzelił gola, ale wcześniej faulował norweskiego bramkarza Herthy. Dalej było 1:0 dla FCB.

W 72. minucie w polu karnym Leona Goretzkę ciągnął za rękę Lukas Klunter. Karnego w piękny sposób wykorzystał Lewandowski. Dla kapitana kadry to był 20. gol w sezonie Bundesligi.
Chwilę później nadzieje gospodarzy na nawiązanie walki odebrał Thiago Alcantara. Po świetnej indywidualnej akcji znakomitym strzałem pokonał Jarsteina. Miejscowi kompletnie się załamali i za chwilę stracili czwartą bramkę. Zdobył ją w 84. minucie Perisić. Do końca nic już się nie zmieniło.
Po tym zwycięstwie Bayern ma na koncie 36 punktów i jest drugi. Do pierwszego RB Lipsk traci cztery "oczka". Hertha jest 14.
Hertha - Bayern 0:4 (0:0)Bramki: Mueller 60', Lewandowski 73', Alcantara 76', Perisić 84'
Pozostałe wyniki 18. kolejki:RB Lipsk - Union Berlin 3:1
Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2

Fortuna Duesseldorf - Werder Brema 0:1

Mainz - Freiburg 1:2
Augsburg - Borussia Dortmund 3:5

FC Koeln - Wolfsburg 3:1

Schalke - Borussia M'Gladbach 2:0
Paderborn - Bayer Leverkusen 1:4