Bundesliga. David Abraham zdyskwalifikowany przez DFB do końca roku

13/11/2019, 17:16 GMT+1

Piłkarz Eintrachtu Frankfurt David Abraham dostał kolejną karę, tym razem już poważniejszą. Dzień po 35 tysiącach euro nałożonych przez klub z Argentyńczykiem rozliczyła się Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB). Został on zdyskwalifikowany do 29 grudnia i ukarany grzywną w wysokości 25 tysięcy euro za przewrócenie trenera SC Freiburg Christiana Streicha podczas meczu Bundesligi.

Do zdarzenia doszło w doliczonym czasie drugiej połowy spotkania we Fryburgu, gdy gospodarze prowadzili 1:0. Piłka wyszła na aut w pobliżu ławki trenerskiej gospodarzy, a goniący ją Abraham, zamiast minąć trenera rywali, wpadł na Streicha i powalił go na ziemię.

2019 z głowy

Cała sytuacja poskutkowała przepychankami pomiędzy piłkarzami i sztabami obu drużyn na murawie, a sędzia wyrzucił Argentyńczyka z boiska.
Kara nałożona przez trybunał sportowy Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) oznacza, że Abraham nie zagra już w żadnym spotkaniu Eintrachtu w Bundeslidze do końca roku.
O grzywnie nałożonej przez klub we wtorek informował już "Bild". Niemiecki dziennik był zdania, że Eintracht potraktował swojego kapitana z taryfą ulgową.

Jedna szósta pensji

"Dlaczego kara jest tak łagodna?" - zastanawiał się niemiecki dziennik. "Abraham zarabia 200 tysięcy euro miesięcznie i za atak musi zapłacić jedynie jedną szóstą honorarium. Dla porównania Jadon Sancho z Borussii Dortmund, który zarabia 500 tysięcy miesięcznie, musiał zapłacić 100 tysięcy kary za zbyt późny powrót z przerwy reprezentacyjnej" – mogliśmy przeczytać na łamach dziennika.
Po 11 kolejkach drużyna z Frankfurtu nad Menem zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. SC Freiburg ma o cztery więcej i jest czwarty. Prowadzi Borussia Moenchengladbach z 25 pkt.