Bundesliga. Borussia Dortmund - Augsburg 4:3, hat-trick Alcacera

06/10/2018, 16:38 GMT+2

Gdyby Niemcom przyszło wybierać wizytówkę swojej ekstraklasy, pewnie sporo wskazań zebrałby ten mecz. Siedem goli, z czego cztery w nieco ponad kwadrans, a ostatni w minucie 96. Borussia, lider Bundesligi, była w potrzasku i to parokrotnie, ale zdołała się wykaraskać. Wygrała z Augsburgiem 4:3. Bohaterem niechciany w Barcelonie Paco Alcacer.

Alcacer dwa lata temu kosztował Barcelonę 30 mln euro. Nie sprawdził się, wyszydzano go z powodu hurtowego marnowania stuprocentowych okazji. Do Borussii trafił latem, został wypożyczony.

W sobotę pojawił się na boisku w 59. minucie, gdy jego BVB przegrywało u siebie 0:1 (Alfred Finnbogason). Hiszpański napastnik wywołał lawinę, mecz stanął na głowie. Chwilę po wejściu Alcacer strzelił wyrównującego gola. Swojego pierwszego, ale nie ostatniego tego dnia.

Wszedł po hat-tricka

Goście zdołali się podnieść. Dziesięć minut później Philipp Max trafił na 2:1. Goście kolejny raz prowadzili, ale huśtawka emocji trwała w najlepsze. Odpowiedział oczywiście Hiszpan, który grał jak nakręcony.
W końcu i Borussia prowadziła (3:2), bo za chwilę trafił Mario Goetze. Stadion w Dortmundzie oszalał, ale euforia trwała ze trzy minuty. Głową po rzucie rożnym wyrównał Michael Gregoritsch.
Koniec? Nic z tych rzeczy. Alcacer hat-tricka załatwił sobie strzałem z rzutu wolnego, w ostatniej akcji spotkania. To była szósta minuta doliczonego czasu gry.

Cztery gole w 53 minuty

Borussia wygrała przegrany - zdawało się - mecz, a Hiszpan już jest gwiazdą Bundesligi, choć nie zagrał w niej 90 minut. Swoje cztery gole (pierwszy w trzeciej kolejce z Eintrachtem) zdobył w 53 minuty.
Dzięki zwycięstwu wyrwanemu w dramatycznych okolicznościach dortmundczycy po siódmej kolejce zostaną liderami tabeli bez względu na wyniki pozostałych spotkań.