Bundesliga 2021/22. 1.FC Koeln - Bayern Monachium. Wynik i relacja z meczu

15/01/2022, 16:23 GMT+1

Kolejny niesamowity mecz Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji polski w wyjazdowym spotkaniu z 1.FC Koeln ustrzelił hat-tricka, a to oznacza, że w Bundeslidze dobił do 300 trafień. Bayern Monachium wygrał 4:0 i umocnił się na prowadzeniu.

Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w Kolonii

Wydaje się, że kibice Bundesligi mogli wymagać nieco więcej od postawy gospodarzy przeciwko Bayernowi. Tymczasem boisko pokazało, że tego dnia zawodnicy 1.FC Koeln nie byli w stanie przeciwstawić się faworytowi, który dość gładko zgarnął komplet punktów.

Rekord Bundesligi

Na pierwszego gola dla przyjezdnych nie trzeba było długo czekać, bo już w 9. minucie trafił niezawodny Lewandowski. Kapitan repreznetacji Polski skorzystał z podania Thomasa Muellera i nie zmarnował doskonałej okazji. Co prawda sędzia najpierw odgwizdał spalonego, ale po sprawdzeniu sytuacji słusznie wskazał na środek boiska.
To 66. mecz z rzędu z golem Bayernu w Bundeslidze, co jest rekordem rozgrywek.

W 25. minucie Bayern podwyższył prowadzenie. Koronkową akcję fantastycznym wolejem wykończył Corentin Tolisso. Drugą asystę zaliczył Mueller, a defensywa 1.FC Koeln nie była monolitem.
Chwilę po golu Tolisso piłka wpadła do bramki Manuela Neuera. Przez chwilę świętować mógł Mark Uth. Był on jednak na wyraźnym spalonym i wynik pozostał bez zmian.
Bayern spokojnie kontrolował grę, a w 63. minucie po raz drugi tego dnia Marvina Schwabe pokonał Lewandowski.
Gospodarze nie chcieli przegrać do zera i dążyli do choćby honorowej bramki. W 71. minucie w poprzeczkę trafił Timo Huebers.

300

Zdecydowanie lepiej ustawiony celownik miał "Lewy", który kwadrans przed końcem skompletował hat-tricka. Była to 300. bramka Lewandowskiego w Bundeslidze. Szalony wynik. Przy okazji, był to już 22. gol Polaka w tym sezonie Bundesligi. Przypominamy, że to dopiero 19. kolejka.
Bayern z łatwością pokonał na wyjeździe 1.FC Koeln 4:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.
1.FC Koeln - Bayern Monachium 0:4 (0:2)Bramki: Lewandowski 9', 63', 75', Tolisso 25'
Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl