Bundesliga - 1.FC Koeln - Fortuna Duesseldorf, wynik i relacja - Piłka nożna

24/05/2020, 18:07 GMT+2

Jeszcze w 87. minucie broniąca się przed spadkiem Fortuna Duesseldorf prowadziła na wyjeździe z 1.FC Koeln 2:0. Miejscowi ambitnie walczyli jednak do samego końca. Mecz na RheinEnergieStadion zakończył się remisem 2:2.

Przed 27. kolejką Fortuna zajmowała 16. miejsce, dające grę w barażach o utrzymanie w lidze. Zdecydowanie lepiej wyglądała sytuacja gospodarzy, którzy zadomowili się w środku tabeli i nad niedzielnymi rywalami mieli aż 10 punktów przewagi.

Kownacki musi poczekać

Przed ogłoszeniem kadry meczowej trener Fortuny Uwe Roesler rozważał włączenie do składu kontuzjowanego ostatnio Dawida Kownackiego. Polak trenował już cały tydzień z resztą drużyny. Ostatecznie szkoleniowiec wolał jeszcze nie ryzykować i Kownacki starcie z 1.FC Koeln obejrzał w telewizji.
W meczu na RheinEnergieStadion długo wiało nudą, żadna ze stron nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji. Szczególnie gospodarze zawodzili na całej linii - w pierwszej połowie nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału.
Lepiej ustawione celowniki mieli przyjezdni i w 41. minucie objęli prowadzenie. Dobrze w polu karnym Kolonii zachował się Kenan Karaman i pokonał Timo Horna.

W doliczonym czasie gry

Po przerwie obudzili się miejscowi, którzy śmielej zaczęli atakować. W 57. minucie w ogromnym zamieszaniu pod bramką Fortuny Adam Bodzek sfaulował Marka Utha. Sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i... przegrał pojedynek z Florianem Kastenmeierem.
Chwilę później sytuacja 1.FC Koeln zrobiła się jeszcze gorsza. Z kontrą wyszli goście i na 2:0 prowadzenie Fortuny podwyższył Erik Thommy. Drugą asystę tego dnia zaliczył wypożyczony z Schalke 04 Gelsenkirchen Steven Skrzybski.
Wydawało się, że już nic nie odbierze Fortunie kompletu punktów. Gospodarze mieli jednak inne plany. W 88. minucie Anthony Modeste, który wcześniej dwukrotnie - bez powodzenia - próbował strzałów z przewrotki, najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową zdobył kontaktową bramkę dla Kolonii.
Miejscowi z całych sił dążyli do wyrównania. Cel osiągnęli w doliczonym czasie gry. W dramatycznych okolicznościach punkt Kolonii uratował Jhon Cordoba.
1.FC Koeln - Fortuna Duesseldorf 2:2 (0:1)
Bramki: Modeste 88, Cordoba 90+1 - Karaman 41, Thommy 61
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl