Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Radomiak Radom, wynik i relacja z meczu - PKO BP Ekstraklasa

03/04/2022, 14:00 GMT+2

Ciekawe widowisko w Nieciecza. Walcząca o utrzymanie Bruk-Bet Termalica zremisowała w 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy 1:1 z Radomiakiem. Gospodarze i goście tym samym zanotowali czwarte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Trzy punkty zgarnęła też Jagiellonia Białystok.

Miejscowi zaczęli obiecująco. W 9. minucie groźny strzał zza pola karnego oddał Adam Radwański. Filip Majchrowicz zachował jednak czujność i popisał się udaną interwencją. Chwilę później bramkarz Radomiaka źle zagrał piłkę nogą, ta trafiła do Kacpra Śpiewaka. Napastnik Bruk-Betu jednak za długo składał się do strzału i został zablokowany.
Goście pierwszy atak przeprowadzili dopiero w 20. minucie. Filipe Nascimento oddał dobry strzał z dystansu, lecz Pawieł Pawluczenko wybił piłkę na rzut rożny.
Z kornera dośrodkował Damian Łukasik, który trafił w plecy upadającego Nemanję Tekijaskiego i dzięki temu piłka wpadła do siatki. Serbski obrońca Bruk-Betu interweniował u arbitra twierdząc, że był falowany przez Rafaela Rossiego, ale ten nie dopatrzył się przewinienia.

Bliscy wyrównania i to dwukrotnie

Objęcie prowadzenia dodało Radomiakowi pewności w grze. W 31. minucie z linii pola karnego strzelał Karol Angielski, skierował jednak piłkę w środek bramki, gdzie był dobrze ustawiony Pawluczenko.
Gospodarze przed przerwą byli dwukrotnie bliscy wyrównania po strzałach głową. David Domgjoni nie trafił jednak w bramkę, a próbę Radwańskiego obronił Majchrowicz. W doliczonym czasie gry Mateusz Grzybek znalazł się w niezłej sytuacji, lecz piłka po jego strzale z 15 metrów przeleciała nad poprzeczką.
Tuż po przerwie Grzybek ponownie spudłował w dobrej sytuacji, po świetnym podaniu Piotra Wlazły. Za to w 53. minucie powinno być 2:0 dla gości. Angielski podał do Leandro, a ten nie zdołał z bliska skierować piłki do pustej bramki.
Odpowiedź gospodarzy była konkretna. Wprowadzony do gry na drugą połowę Tomas Poznar dośrodkował z prawego skrzydła, a Muris Mesanović strzałem głową pokonał Majchrowicza.

W 63. minucie znakomite okazje do zdobycia bramki mieli Domgjoni i Poznar. Obydwaj strzelali z kilku metrów, lecz najpierw Majchrowicz dobrze interweniował, a potem Poznar nie trafił w bramkę. W 85. minucie Majchrowicz uratował swój zespół przed stratą gola, gdy nogami wybił piłkę po strzale Mesanovica oddanym z kilku metrów.
Końcówka meczu dostarczyła ogromnych emocji. W doliczonym czasie gry piłka odbiła się od ręki znajdującego się w polu karnym Meika Karwota. Arbiter nie podyktował "jedenastki", choć potem obejrzał całe zajście na monitorze. Wcześniej natomiast ukarał czerwoną kartką Abrahama Marcusa Ayomide za uderzenie Dawida Kocyły.

Gospodarze przeprowadzili jeszcze jedną groźną akcję. Michal Hubenk podał do Poznara, którzy przegrał pojedynek z Majchrowiczem. Do odbitej przez bramkarza Radomiaka piłki dopadł Radwański i trafił w słupek.
Po tym meczu niecieczanie są na 17. miejscu w tabeli. Mają 24 punkty i nadal są w strefie spadkowej. Radomiak zajmują piątą pozycję i mają 42 punkty.

Jagiellonia oddaliła się od strefy spadkowej

W drugim niedzielnym meczu niezwykle ważne zwycięstwo odniosła Jagiellonia Białystok. Piłkarze Piotra Nowaka wygrali przed własną publicznością z walczącym o utrzymanie Zagłębiem Lubin 2:1.
Gospodarze musieli jednak gonić wynik, ponieważ w 50. minucie prowadzenie Zagłębiu zapewnił Patryk Szysz.
Sytuacja Miedziowych skomplikowała się w 79. minucie. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Bartolewski.
Grająca w przewadze Jagiellonia wyrównała dopiero w 88. minucie za sprawą Andrzeja Trubehy. Chwilę później, w doliczonym czasie gry, gola na wagę zwycięstwa strzelił nowy nabytek klubu z Podlasia - Hiszpan Marc Gual.
Dzięki wygranej Jagiellonia nieco oddaliła się od strefy spadkowej, dystansując 15. w tabeli Zagłębie na pięć punktów.