Dwie świetne akcje i pewny awans. Raków gra dalej w Pucharze Polski

01/12/2021, 16:08 GMT+1

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0 w 1/8 finału Pucharu Polski. Goście dwukrotnie kompletnie rozmontowali obronę przeciwników i awansowali w pełni zasłużenie do kolejnej fazy rozgrywek.

Starcie Bruk-Betu i Rakowa było tylko jednym z dwóch w tej fazie Pucharu Polski, w którym spotkały się zespoły ekstraklasowe. Kibice w Niecieczy mogli spodziewać się wyrównanego spotkania, ale jednak przyjezdni okazali się zespołem zdecydowanie lepszym.

Raków strzela ładne gole

Raków od początku meczu przycisnął rywali. Grał agresywnym pressingiem, a miejscowi mieli problem, żeby wyjść ze swojej połowy. Na efekty nie trzeba było długo czekać.
W 7. minucie goście przejęli piłkę w środkowej części boiska i przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Ivi Lopez posłał idealne podanie do Fabio Sturgeona, ten w dziecinny sposób ograł Marcina Wasielewskiego i trafił tuż przy słupku.
Drugiego gola częstochowianie strzelili pod koniec pierwszej połowy. To trafienie mogło się podobać. Podopieczni trenera Marka Papszuna wymienili między sobą kilkanaście podań. Pod koniec akcji Walerian Gwilia idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Frana Tudora. Chorwat na pełnej szybkości minął bramkarza, odegrał jeszcze do Bena Ledermana, a ten dopełnił formalności.
Po zmianie stron gospodarze zagrali lepiej, stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia gola, ale zabrakło im skuteczności. Piłkarze Rakowa nie pokręcali tempa. Nie musieli, bo w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:2 (0:2)
Bramki: Fabio Sturgeon (7), Ben Lederman (43)