Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

26/09/2021, 13:15 GMT+2

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Beniaminek ekstraklasy ograł na własnym stadionie Górnika Zabrze 3:1. Dzięki temu zespół Mariusza Lewandowskiego opuścił ostatnie miejsce w tabeli, ale wciąż znajduje się w strefie spadkowej.

Przed 9. kolejką zespół z Niecieczy jako jedyny w tym sezonie ligowym nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Miał zaledwie trzy punkty, co przekładało się na ostatnie miejsce w tabeli.
W końcu piłkarze Mariusza Lewandowskiego potrafili sięgnąć po trzy punkty.

Dwie minuty, które wstrząsnęły Górnikiem

Nie było to jednak oczywiste, tym bardziej że jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Górnik. W 55. minucie Łukasza Budziłka pokonał Rafał Janicki.
Gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie. W 68. minucie rzut karny (zagranie ręką) z problemami wykorzystał Piotr Wlazło. Pierwszy strzał kapitana Bruk-Betu Grzegorz Sandomierski sparował na rzut rożny, ale sędzia zarządził powtórkę, gdyż bramkarz Górnika przed strzałem wyszedł do przodu i nie miał kontaktu z linią. W powtórce Wlazło posłał piłkę w ten sam róg, ale z większą precyzją i doprowadził do wyrównania.
Dwie minuty później z gola po strzale głową cieszył się rezerwowy Kacper Śpiewak.
To nie był koniec emocji w Niecieczy. Na kwadrans przed końcem sędzia podyktował kolejną jedenastkę. Podczas analizy VAR dopatrzył się, że Lukas Podolski trafił rywala w twarz. Niemiec został za to ukarany żółtą kartką.
Do piłki znów podszedł Wlazło, ustalając wynik na 3:1.
Dzięki wygranej Bruk-Bet (6 pkt) opuścił ostatnie miejsce - jest 17. Punkt mniej ma Górnik Łęczna.
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 3:1 (0:0)
Bramki: Wlazło (68.-karny, 76.-karny), Śpiewak (70.) - Janicki (55.)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Łukasz Budziłek – Marcin Wasielewski, Michal Bezpalec, Nemanja Tekijaski, Bartłomiej Kukułowicz (74. Adam Hlousek) - Michal Hubinek, Piotr Wlazło, Adam Radwański (62. Jakub Pek), Samuel Stefanik (46. Ernest Terpiłowski) - Roman Gergel (62. Kacper Śpiewak), Muris Mesanovic (90+5. Martin Zeman).
Górnik Zabrze: Grzegorz Sandomierski - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (46. Adrian Dziedzic), Alasana Manneh (87. Jean Mvondo), Bartosz Nowak (87. Dawid Tosevski), Erik Janza (74. Mateusz Cholewiak) - Piotr Krawczyk (46. Lukas Podolski), Jesus Jimenez.
Autor: Skrz/TG / Źródło: PAP, eurosport.pl