Brighton - Liverpool: wynik meczu i relacja - Premier League

28/11/2020, 15:26 GMT+1

Liverpool ma czego żałować. Do 93. minuty mistrzowie Anglii prowadzili na wyjeździe z Brighton, ale stracili bramkę z rzutu karnego. Skończyło się wynikiem 1:1.

Jedenastkę pewnie wykorzystał pomocnik gospodarzy Pascal Gross. Chwilę wcześniej sędzia Stuart Attwell po wideoweryfikacji uznał, że wybijający piłkę obrońca The Reds Andrew Robertson sfaulował Danny'ego Welbecka.
To nie była jedyna interwencja VAR-u na niekorzyść gości w sobotnie popołudnie. W pierwszej połowie nie został uznany gol Mohameda Salaha, w drugiej, w 84. minucie, Sadio Mane. Oba z powodu pozycji spalonej.

Niepewna pozycja lidera

Ekipa Brighton też miała swoje okazje. Najlepszą, w minucie 20., zmarnował Neal Maupay, który nie wykorzystał rzutu karnego. Francuz, choć zmylił Alissona, strzelił obok słupka.
Liverpool objął prowadzenie w 60. minucie. Składną akcję zespołu wykończył Diogo Jota, dla którego był to piąty gol w sezonie.
Korzystny wynik dla mistrzów Anglii utrzymywał się do wspomnianej 93. minuty. To oznacza, że mogą stracić prowadzenie w tabeli. Drugi Tottenham (20 pkt), który traci punkt do The Reds, gra w niedzielę z trzecią Chelsea (18 pkt).