Brighton - Chelsea: wynik meczu i relacja - Alireza Jahanbakhsh strzelił gola przewrotką

01/01/2020, 17:48 GMT+1

"Tak bardzo się cieszę, że mogłem dziś pomóc drużynie" - podsumował na swoim Twitterze Alireza Jahanbakhsh, który w Nowy Rok został bohaterem Brighton. Dzięki fantastycznemu golowi Irańczyka przewrotką jego klub zremisował z Chelsea 1:1.

Mecz nie ułożył się po myśli Brighton. Od 10. minuty po trafieniu Cesara Azpilicuety prowadziła Chelsea. Taki stan utrzymywał się aż do 84. minuty.

Znakomite dni Irańczyka

Wtedy po dograniu z rzutu rożnego piłkę głową zgrał Lewis Dunk, a kapitalnym strzałem przewrotką popisał się Jahanbakhsh. Bramkarz londyńczyków Kepa Arrizabalaga nawet nie drgnął.

Irańczyk po chwili utonął w objęciach kolegów z drużyny, a na trybunach kibice nie dowierzali. Tak zachwycająca to była bramka.

The Blues już nie odpowiedzieli i mecz zakończył się bramkowym remisem. "Tak bardzo się cieszę, że mogłem dziś pomóc drużynie! Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich" - napisał kilka godzin później w mediach społecznościowych Irańczyk, który nie mógł wymarzyć sobie lepszego początku roku.

Dla 26-latka był to drugi gol w trzecim ligowym występie w tym sezonie. Poprzednio na listę strzelców wpisał się pod koniec roku w spotkaniu z Bournemouth.
21. kolejka Premier League:środa:
Brighton - Chelsea 1:1
Burnley - Aston Villa 1:2
Newcastle - Leicester 0:3
Southampton - Tottenham 1:0
Watford - Wolves 2:1