Brescia - SSC Napoli: wynik i relacja - Serie A

21/02/2020, 21:54 GMT+1

Krótki zryw piłkarzy SSC Napoli wystarczył do pokonania na wyjeździe Brescii 2:1 w 25. kolejce Serie A. Goście strzelili dwa gole w ciągu pięciu minut. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pojawili się na boisku w drugiej połowie.

Mecz z Brescią miał być tylko przystawką przed głównym daniem, na które czekają kibice Napoli. Już we wtorek klub spod Wezuwiusza podejmie w 1/8 finału Ligi Mistrzów Barcelonę.
Plan na piątkowy mecz był więc prosty – wygrać i stracić jak najmniej sił. Trener Gennaro Gattuso na ławce posadził Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Napoli od początku dominowało na boisku, długo utrzymując się przy piłce. Gospodarze murowali dostęp do bramki i liczyli na kontry.

Niespodziewany cios

W pierwszych 20 minutach przewaga w posiadaniu piłki gości była gigantyczna, bo aż 80 do 20 procent. Nic z niej jednak nie wynikało. Napoli odbijało się od dobrze zorganizowanej defensywy.
W 26. minucie niespodziewanie uderzyła Brescia. Po wrzutce Sandro Tonalego najwyżej do główki wyskoczył Jhon Chancellor. Po strzale głową obrońcy było 1:0. Do przerwy niewiele już się działo. Dopiero po zmianie stron Napoli zaczęło być skuteczne.

Zryw po przerwie

W ciągu pięciu minut goście zadali dwa ciosy. Najpierw rzut karny na gola zamienił Lorenzo Insigne, a wynik ustalił kapitalnym strzałem przy słupku Fabian Ruiz.
W 67. minucie na murawie pojawił się Milik, a 10 minut później Zieliński. Polacy obrazu gry nie zmienili. W końcówce oglądaliśmy dużo brzydkiej gry i fauli.
Brescia miała jeszcze jedną okazję, ale pomylił się Mario Balotelli.
Napoli wyjechało z Brescii z cennymi trzema punktami i z większą pewnością siebie przed starciem z Barceloną.
Brescia - SSC Napoli 1:2
Bramki: Chancellor (26) - Insigne (49 - rzut karny), Fabian Ruiz (54)
Autor: Kaszaj / Źródło: eurosport.pl